40 відсотків дорослих досі сплять із м'якими іграшками. Ось чому

Коли їй поставили діагноз COVID-19, письменниця Ейлін Вайнтрауб знайшла втіху в старому другові: плюшевому собаці з висячими вухами на ім'я Джордж.

"Коли я лягаю в ліжко і знаходжу там Джорджа, це сигнал, що настав час відгородитися від подій дня і спробувати заснути", - каже Вайнтрауб.

Вона знала, що може зіткнутися з глузуванням, опублікувавши цього літа статтю про те, як вона спить з м'якою іграшкою, яку подарували їй 30 років тому, але вона ніколи не чекала хвилі листів від людей, які розповідають їй історії своїх власних іграшок для емоційної підтримки.

"Це нормально - іноді виявляти вразливість", - каже Вайнтрауб. "Це невелика інвестиція у добрий сон".

Бізнес комфорту

Вайнтрауб не самотня у своєму бажанні обійняти щось перед сном. Тривога висока через пандемію коронавірусу і всіх пов'язаних з нею наслідків, і ця тривога часто дається взнаки, коли ми намагаємося заснути.

Не допомагає й те, що межа між будинком та роботою розмилася, каже психолог сну Сара Сільверман. "Офіси, спортзали та школи, це те, що може створити негативний зв'язок між нашим підвищеним рівнем стресу і місцем, де ми спимо".

І у дорослому віці, коли нам важко заснути, ми нерідко звертаємось до предметів, які позитивно асоціюються зі сном. Можливо, саме тому на ринку з'явилося багато м'яких іграшок, обтяжених ковдр і навіть робот для сну для дорослих.

"Ми дізналися та встановили зв'язки про те, що приносить нам комфорт", - каже Сільверман. "І іноді ми відчуваємо втіху, просто маючи поблизу наші улюблені речі".

У 2017 році було виявлено, що 40 відсотків дорослих, як і раніше, сплять з м'якою іграшкою. Прес-секретар Емілі Фурман зазначила, що понад 25 відсотків продажу м'яких іграшок у роздрібній торгівлі припадає на "людей підліткового віку чи старше", і цей відсоток "останнім часом має тенденцію до збільшення".

Схоже, що, оскільки на сьогодні наші звички порушені, багато хто з нас шукає розради в минулому. Для музиканта Стіва Шофілда такою втіхою стала м'яка іграшка слона на ім'я Нелл.

"Якщо ви боретеся з самотністю або маєте справу зі складною емоційною ситуацією, наявність чогось для втіхи може дійсно допомогти", - каже Шофілд.

Позбавлений публіки та спілкування, які дають гастролі, та традиційної системи підтримки друзів у дорозі, він звернувся до цього плюшевого приятеля.

"Це просто підтримка - знати, що вона є і нікуди не подінеться", - каже Шофілд. "Це моя підтримка проти всього світу, доки я сплю".

Але дорослим потрібно не тільки щось для обіймів; вони також хочуть, щоб їх обіймали у відповідь. Попит на обтяжені ковдри нещодавно зріс: ринок оцінюється у 220 мільйонів доларів на рік.

"Важка ковдра може чинити м'який тиск на тіло, допомагаючи нам почуватися в безпеці, захищеними", - каже Сільверман. "Подібно до того, як міцні, теплі та затишні обійми можуть бути потужним засобом для релаксації, предмети комфорту можуть допомогти нам розслабитися і зняти стрес перед сном".

Чому м'яка іграшка або улюблена ковдра можуть допомогти вам заснути

Якщо в дитинстві ви спали з м'якою іграшкою або улюбленою ковдрою, можливо, це відбувалося тому, що вам потрібно було замінити батька. М'які іграшки - це те, що психолог Дональд Віннікотт називає "перехідними об'єктами", що допомагають подолати невизначений розрив або важкий час для дітей.

"Для дітей перехідні предмети, такі як ковдра, плюшевий ведмедик або лялька, можуть забезпечити комфорт, коли вони сплять, - каже Кевін К. Сміт, доктор філософії, дитячий психолог.

Коли ви дістаєте м'яку іграшку з комори у дорослому віці, ви "намагаєтеся знову відчути почуття безпеки, яке асоціюється у вас із дитячим ритуалом відходу до сну", - каже доктор Трейсі Джонс.

Аналогічно, обтяжена ковдра імітує дію, коли вас вкладає кохана людина. "Дорослій людині обтяжена ковдра може служити як модифіковане сповивання", - говорить доктор Джонс.

Ви хочете, щоб вас заспокоїли, є й наукові дані про те, чому ковдра може змусити вас почувати себе спокійно. Вага та тиск обтяженої ковдри впливають на вегетативну нервову систему - ту частину тіла, яка контролює інстинкти боротьби чи втечі. Тиск від ковдри може уповільнити серцебиття і дихання - подібно до техніки боксерського дихання - і полегшити перехід до сну.

У пошуках комфорту перед сном доктор У. Кріс Вінтер вважає, що ключем до успіху може бути несподіване почуття: нюх.

Запахи доходять безпосередньо до нюхової цибулини у мозку. А ця цибулина пов'язана з мигдаликом та гіпокампом, які регулюють наші емоції та пам'ять відповідно.

"Запах - це сильний тригер пам'яті", - каже доктор Вінтер. "А спогади можуть допомогти вам емоційно заспокоїтись, коли ви намагаєтеся заснути".

Ви тягнетесь до плюшевого ведмедика, тому що він пахне спальнею вашого дитинства. А це обтяжена ковдра? Можливо, воно все ще пахне духами вашого партнера, і це викликає спогади про кохану людину, коли ви не можете бути разом.

Чи варто розлучатися з м'якою іграшкою?

Якщо вас турбує стигматизація сну з м'якою іграшкою, доктор Уінтер радить уявити це в контексті вибору, подібно до того, як ви вибираєте вид постільної білизни або колір стін у вашій спальні.

"Ми все робимо такі речі", - зазначає Вінтер. "Подушка - це цілком прийнятно, але лялька Девіда Боуї в натуральну величину вважається дивною. Вам не загрожує небезпека, якщо ви спатимете з лялькою Девіда Боуї".

Але він також радить стежити за тим, щоб обійми з лялькою Зіггі Стардаста не стали єдиним способом заснути.

"Ви повинні запитати себе, чи посилюєте ви щось, чи залежите від цього?" каже доктор Вінтер.

Вайнтрауб знає, що їй не завжди потрібний Джордж, щоб заснути. На даний момент м'яка іграшка настільки тендітна, що вона більше не бере його в поїздки.

"Якось Джорджа доведеться відправити на пенсію", - каже Вайнтрауб. "Я сумніваюся, що можу його замінити".