Безсоння чи денна сонливість? Проблеми дві, а рішення одне!

Люди, які відчувають постійну втому, сонливість у робочий час, безсоння ночами, рідко пов'язують свій стан з неякісним матрацом. А дарма, адже здебільшого саме незручне спальне місце заважає нормально відпочити. Але, щоб вирішити проблему, про причини та наслідки варто поговорити докладніше.

Звідки береться денна сонливість?

Денна сонливість - результат порушення нічного сну:

 • довгого засинання (≤ 30 хвилин);
 • частих безпричинних пробуджень;
 • апное (зупинка дихання);
 • пробуджень через головний біль, хропіння, судом, неконтрольовані здригання.

Причинами їх виникнення фахівці вважають переїдання, зловживання алкоголем, надмірну вагу, хронічні захворювання, куріння. Але частіше розлад виникає «завдяки» низькій якості сну. Боротися з денною сонливістю можна різними способами:

 1. Не вечеряти безпосередньо перед сном (дотримуємося двогодинного інтервалу).
 2. Влаштовувати спокійні вечірні прогулянки. Свіже повітря та помірне фізичне навантаження підготують організм до зміни режиму діяльності, налаштувавши на спокійний нічний відпочинок.
 3. Провітрювати спальню. У прохолодному приміщенні з чистим повітрям дихається легше, спиться міцніше, відпочиває комфортніше.
 4. Правильно обладнати спальне місце. Актуальні сучасні ортопедичні матрациздатні забезпечити анатомічно правильне положення тіла, якісну підтримку хребта, максимальний комфорт під час сну.

Безсоння: причини та способи рятування

Люди, що страждають на безсоння, частот говорять про неможливість швидко заснути, знайти зручне положення тіла, повністю розслабити м'язи. Іноді розлади є наслідком нервової перенапруги, постійного стресу, фізичної перевтоми. З'ясувати причину дозволить візит до лікаря та оцінка стану/технічних характеристик/зручності матраца.

 1. Зношений матрац (з нерівною поверхнею/буграми/впадинами/пружинами, що випирають) може спровокувати болі в м'язах і точно не дозволить нормально виспатися.
 2. Занадто м'який матрац не створює потрібну підтримку тілу, може створити ефект гамака, викликати неприємні відчуття у спині/шиї.
 3. Жорсткий матрац не дозволяє нормально розслабитись, створюючи м'язовий дисбаланс і викликаючи ломоту, прийняти комфортне становище, зняти навантаження із суглобів.

Врятувати становище допоможуть сучасні матраци на незалежних пружинах різної жорсткості, що гарантують кожній частині тіла необхідну підтримку, розслаблення м'язів, відпочинок суглобів, правильне положення хребта. Найбільш функціональними фахівці називають багатозонні моделі з додатковими опціями (антибактеріальне просочення, чохол, що знімається, різна жорсткість сторін). У лінійці виробів представлені жорсткі, середньо-жорсткі, м'які моделі з різними наповнювачами, що полегшує підбір.

Одночасно з покупкою матраца слід:

 • налагодити режим сну - лягати не пізніше 22.00, вставати рано, спати мінімум 7 годин, не влаштовувати несанкціоновану сієсту;
 • організувати оптимальні умови засинання - відключати гаджети, використовувати щільні штори, провітрювати спальню.

Підведемо підсумок. Правильно підібраний ортопедичний матрац - запорука здорового сну. Забезпечити комфортний відпочинок можуть як пружинні, так і безпружинні матраци з гіпоалергенними наповнювачами. А вибирати виріб потрібно з урахуванням поставлених завдань.

Каталог Матраци - Ліжка - Подушки