Два способи створення затишної спальні, які часто не беруть до уваги

Після того як ви поклали на матрац плюшевий топпер, знайшли найзручніші подушки і витратилися на найкращу ковдру, яку тільки можете собі дозволити, ви все одно можете виявити, що не можете заснути. Або, можливо, ви прокидаєтеся ночами так часто, що вранці почуваєтеся розбитим.

Що ще ви можете зробити, щоб отримати потрібний вам відновлювальний сон?

Якщо ви дотримуєтеся основ гігієни сну, відповідь може бути знайдена в облаштуванні вашої спальні.

Патрік Саттон, експерт з інтер'єру, що розробляє дизайн розкішних готелів, таких як Sagamore Pendry Baltimore, а також елітних будинків для приватних клієнтів, вважає, що планування та конфігурація відіграють важливу роль у тому, наскільки спокійною (чи ні!) буде спальня. Його клієнти погоджуються з цим.

Продумайте планування спальні

Все частіше при проектуванні нового будинку до мене приходять клієнти зі словами: "Я не хочу, щоб моя спальня була надто великою", - пояснює Саттон.

Він зазначає, що існує інтуїтивна психологія того, що допоможе кожній людині почуватися найбільш комфортно у своїй спальні, і цей інстинкт сягає корінням у дитинство, в те, що допомагало вам почуватися в безпеці.

Почуватися захищеним може означати, наприклад, переконатися, що ліжко стоїть подалі від дверей до кімнати. "Якщо я чую вночі скрип, я не хочу боятися, що хтось зазирне у двері та схопить мене", - каже Саттон. "Хоч це може здатися дурним - саме про це ми думаємо вночі".

Саттон ставить кілька питань, які необхідно поставити при оцінці вашого приміщення:

- Чи відчуваю себе захищеним там, де знаходиться моє ліжко?
- Чи я відчуваю, що моє спальне місце має відповідний масштаб, а не відчуття, що я перебуваю у величезному просторі?
- На що я дивлюся, коли лежу у ліжку? Чи маю візуальний доступ до точок у моїй кімнаті?
- Чи можу я зачинити двері своєї спальні і відчувати себе в безпеці?

Додаткові рекомендації Ради щодо покращення сну включають фарбування кімнати у заспокійливі, нейтральні тони, усунення безладу та забезпечення безперешкодного підходу до ліжка.

Створіть світловий режим для сну

Ще один важливий фактор вашого простору – це, звичайно ж, світло. Тут має сенс слідувати підходу великих готелів, які, як правило, майстерно керують освітленням.

Саттон зазначає, що у багатьох розкішних готелях є різні налаштування освітлення в залежності від часу доби, а якщо є послуга "відбій", то світло в номері буде відрегульоване на найнижчий рівень. Таким чином, коли ви повертаєтеся в номер на ніч, "ви потрапляєте до цієї сприятливої ​​для сну, спокійної обстановки", - каже він. "Освітлення в кімнаті стає м'яким і непрямим, майже як на заході сонця".

Вдома ви можете імітувати таке освітлення, як у готелі, за допомогою регуляторів яскравості або, можливо, використовуючи лише невелику лампу, що дає достатньо світла для читання перед сном. Саттон також рекомендує тримати будь-яку електроніку з індикаторами, що світяться, наприклад, телевізор з плоским екраном, відеомагнітофон або кабельне телебачення, накритими або захованими в такому місці, де ці маленькі вогники не будуть видно.

Затемнюючі штори або рулонні штори, що створюють повну герметичність вікон, не дозволять сонцю проникнути всередину, доки ви не будете готові прокинутися. І це також важливо.

Поради Саттон сприяють створенню притулку, в якому ви почуватиметеся комфортно, спокійно та впевнено. А це призведе до досягнення найкращого сну.