Як часто потрібно прати простирадла та інші постільні речі?

Вікторина: Що спільного у клітин слизової та мікроскопічних пилових кліщів? Відповідь: Всі вони згодом накопичуються на вашій постільній білизні. Фактично, дослідники стверджують, що 35% бактерій у ліжку людини – це бактерії з нашого власного тіла. І згодом ці залишки способу життя можуть посилити алергію.

Пилові кліщі – це не єдиний вид забруднень на постільній білизні. Залежно від вас, вашого партнера, дітей і свійських тварин, на простирадлах накопичується достатня кількість рідини (слина, піт і т.д.), фекалій (так, вибачте) та крихт їжі (корм для свійських тварин і т.д.) . Компанія провела тест на бактерії на матрацах і постільних речах і виявила, що простирадла, які не стиралися протягом 4 тижнів, були бруднішими, ніж тримач зубної щітки, а нестирана протягом 4 тижнів наволочка була бруднішою, ніж миска для домашніх тварин. Не зовсім те, чого ви бажаєте для свого спального місця.

А тепер хороші новини: Простий віджимання в пральній машині може позбавити вас від цих моторошних повзунів і залишків клітин. Як би нас не кидало в тремтіння від цієї інформації, не всі бактерії на постільній білизні шкідливі, тому ми не рекомендуємо прати ваші речі для сну частіше ніж раз на тиждень.

Інструкції з чищення постільної білизни зазвичай додаються до товару, але якщо їх немає, або якщо вам зручніше довіритися нам, ми вам розповімо. Різні компоненти постільної білизни мають власний графік чищення. Читайте далі, щоб дізнатися, як часто слід прати простирадла, підковдри, ковдри, подушки та багато іншого. І так, ми також розповімо про те, як чистити узголів'я ліжка.

Читаючи, майте на увазі, що вам може знадобитися прати постільну білизну частіше, ніж рекомендується, якщо у вас:

1. У вас є домашня тварина, яка спить з вами або спить у вашому ліжку.
2. Алергія чи підвищена чутливість до пилу.
3. Легко потієте у ліжку.
4. Спіть голим.

Як часто потрібно прати простирадла та інші постільні речі

Прайте простирадла, підковдри та наволочки

Речі, з якими ваше тіло безпосередньо стикається в ліжку, слід прати в пральній машині щотижня. Сюди входять простирадла, наволочки та підковдра. Якщо ви використовуєте верхнє простирадло, стирайте його щотижня, а підковдра - раз на два-три тижні, оскільки верхнє простирадло є бар'єром між вашим тілом і підковдрою.

Як прати простирадла: Щоб знищити бактерії та можливі жучки, простирадла слід прати в гарячій воді, але температура залежить також від типу простирадла. Як правило, яскраві кольорові тканини слід прати в холодній воді, щоб запобігти вицвітанню, а білу білизну можна прати в гарячій воді. Більшість інших постільних речей, включаючи бавовняні та фланелеві простирадла, слід прати в теплій воді, оскільки гаряча вода може викликати усадку.

Температура води також визначає вибір прального порошку - порошки погано розчиняються в холодній воді, тому для прання у прохолодній воді краще вибрати рідкий миючий засіб.

При сушінні простирадлом не просто перекидайте їх з пральної машини в сушарку. Струсіть їх для рівномірного висихання та використовуйте низький режим, щоб не зношувати простирадла.

Якщо ви дотримуватиметеся цього графіка чищення, стандартна бавовняна постільна білизна прослужить 2-3 роки.

Прайте підковдри, пледи та ковдри

Чарльз Макферсон, експерт з ведення домашнього господарства, рекомендує підковдра прати за тим же графіком, що й подушки - раз на три місяці. Найкраще це робити в машинах з фронтальним завантаженням, оскільки підковдра зазвичай намотуються на центральні мішалки, що означає, що вони не так добре очищаються. Якщо у вас ковдра з пуховим наповнювачем, переконайтеся, що ви використовуєте холодну воду з миючим засобом, безпечним для пір'я.

Для будь-яких додаткових ковдр, які мають чисто декоративний характер (тобто ті, на яких ви не спите), Макферсон рекомендує прати або здавати в хімчистку раз на рік. Ковдри, які мають чисто декоративний характер, а також чохли на декоративні подушки, за словами Макферсон, можна чистити раз на рік.

Прайте подушку

Оскільки подушки - це місце, куди ви кладете голову, особливо важливо утримувати подушки в чистоті. "Якби людина знала, що знаходиться в її подушці, вона б ніколи не захотіла нею користуватися", - каже Макферсон.

Якщо стандартна наволочка забезпечує невеликий бар'єр між вашим обличчям і тим, що знаходиться всередині подушки, захисні наволочки - це міцніший бар'єр. Наволочки для подушок, які можна прати щомісяця, збільшують термін служби подушки та захищають наповнювач від впливу пилових кліщів та алергенів. Вони також дозволяють збільшити час між пранням.

Якщо ви не використовуєте захисну накидку для подушки, стирайте подушку кожні три-чотири місяці. Якщо ви використовуєте захисну тканину, чистіть її раз на місяць, а подушку стирайте кожні чотири-шість місяців. (Перевірте етикетку, щоб переконатися, що вашу подушку дійсно можна прати. Деякі поролонові подушки, наприклад, такими не є).

Як прати подушку: Використовуйте холодну воду і перевірте етикетку миючого засобу, щоб переконатися, що вона безпечна для пір'я. Можливо, вам знадобиться додатковий цикл віджиму і зливу води, щоб видалити застояну воду з подушки, перш ніж покласти її в сушарку.

При сушінні різних типів подушок потрібне звичайне або слабке нагрівання, тому перевірте етикетку, щоб переконатися в цьому. Киньте в барабан разом із подушками кілька чистих тенісних м'ячів, щоб розбити грудки наповнювача, які могли утворитися під час прання. Можливо, вам доведеться запустити сушарку кілька разів; переконайтеся, що подушки повністю висохли, оскільки на вологій подушці може утворитися пліснява.

Якщо ви дотримуватиметеся цього графіка чищення, основна пухова подушка прослужить від шести місяців до року, перш ніж її доведеться замінити.

Пропилососьте матрац

Як і у випадку з подушками, Макферсон рекомендує вкласти засоби на захист матраца, щоб підтримувати його в ідеальному стані. "Таким чином, якщо у вас на ліжку маленькі діти або домашня тварина, з якою стався нещасний випадок, ви, як правило, отримаєте достатній захист, перш ніж це дійде до матраца", - каже він. Це також забезпечить додатковий захист від пилу та алергенів.

Наматрацник слід чистити кожні 2 місяці, якщо ви не пролили нічого на нього або не провели на ньому час хвороби. В цьому випадку краще відразу випрати. І навіть якщо ви використовуєте наматрацник, ви все одно повинні пилососити матрац раз на півроку або близько того.

Як чистити матрац: Після того як ви зняли простирадла та чохли, пропилісосьте матрац. Потім злегка посипте матрац харчовою содою і зачекайте 10 хвилин, після чого знову пропилісосьте.

Якщо ви дотримуватиметеся такого графіка чищення, стандартний матрац прослужить вам 10-12 років, перш ніж знадобиться його заміна.

Пилососьте боки ліжка та узголів'я

На них часто не звертають уваги в день прибирання, але голова і спідниця ліжка теж потребують невеликого догляду. Якщо у вас є домашні тварини, які люблять зариватися під ліжко, притискаючись до спідниці, то спідниця, швидше за все, збиратиме шерсть і лупу, тому її слід час від часу прати, щоб вона залишалася чистою і не містила алергенів.

Щоразу, коли ви користуєтеся пилососом у спальні, проведіть їм по спідниці ліжка та узголів'я, якщо воно зроблено з тканини.

Як почистити спідницю ліжка: Поставте пилосос на режим слабкого всмоктування і пройдіться ним по спідниці ліжка, щоб зібрати пил, вовну і лупу домашніх тварин.

Як чистити узголів'я ліжка: Якщо у вас тканинне узголів'я, періодично пилососьте його та обробляйте плями. Якщо у вас дерев'яне або металеве узголів'я, протирайте пил щотижня чи два.

Поради для підтримки чистоти постільної білизни між праннями

Іноді прання постільної білизни раз на тиждень може здатися дуже складним, ми це розуміємо! Якщо у вас просто немає часу, знайте, що єдине жорстке правило, якого ви повинні дотримуватися, – це хвороби та інфекції. Стирайте простирадла і наволочки в той же день після одужання і намагайтеся не користуватися загальним постільним приладдям, якщо у вас відкрита шкірна інфекція або кон'юнктивіт.

Є звички, яких ви можете дотримуватись день у день, щоб впевнено розтягнути графік прибирання і не думати про те, чи не завалялися у вашій білизні крихти від чіпсів:

1. Заведіть правило "ніякого стороннього одягу на ліжку". Це стосується взуття, рюкзаків та курток.
2. Не їжте в ліжку, навіть якщо у вас є таця.
3. Переконайтеся, що лосьйон для тіла повністю ввібрався, перш ніж лягти в ліжко.
4. Знімайте макіяж, перш ніж лягати спати.
5. Дрімає вдень? Використовуйте декоративні ковдри або пледи замість того, щоб забиратися під простирадла.