Як гіпноз сну заспокоює гіперактивних?

Вже давно настав час спати, а ваш мозок все ще працює. Для тих, хто вже пробував – і із задоволенням – медитацію для сну, афірмації та навіть прогресивну м'язову релаксацію, гіпноз може стати вашою відповіддю. Прослуховування аудіокліпу, коли ви вкладаєтеся на ніч, може стати корисним способом заспокоїти тривожний розум.

Використання сили навіювання також є більш тонким і доступним, ніж те, що ви бачили по телевізору. Гіпноз уві сні вимагає лише пари гарних навушників із шумопридушенням та відкритого розуму. Ми поговорили з професіоналами про те, що вам потрібно знати про гіпноз сну для лікування тривожності, сну та релаксації.

Пробуємо гіпноз для сну в домашніх умовах

Якщо ви вже пробували афірмації для сну і знайшли їх заспокійливими, то простий (і безкоштовний) варіант – спробувати відео гіпнозу для сну в Інтернеті. Більшість відео з гіпнозом для сну тривають від 30 до 90 хвилин, хоча ви можете задрімати задовго до закінчення.

Що таке гіпноз сну і чого я можу очікувати

Гіпноз - це терапевтична техніка, що включає фокусування уваги і навіювання, щоб спрямовувати розумові процеси людини. Сподіваємося, що зрештою вдасться змінити поведінку та думки. Коли гіпноз використовується для сну, він називається гіпнозом сну, але гіпноз може бути корисним при різних психічних захворюваннях.

Досвід гіпнозу може включати:

- Гід із заспокійливим тоном голосу
- Фізичні підказки, наприклад, зняття м'язової напруги шляхом відпускання чи розслаблення м'язів
- Думкове сканування тіла
- Глибоке дихання
- Метафори або образи, наприклад, подання красивих місць
- Уява використання внутрішнього "циферблату" для зменшення занепокоєння та тривоги

Коли ви працюєте з гіпнотерапевтом особисто, він повинен розповісти про те, що на вас чекає, надати вам можливість поставити запитання та дати поінформовану згоду перед сеансом.

Як працює гіпноз для сну

У 2018 році в дослідженні було зроблено висновок, що гіпноз для сну може бути "обіцяючим методом лікування", але необхідні більш серйозні дослідження його переваг. Тим не менш, якщо ви виявили, що гіпноз допомагає вам заснути, можливо, причина в цьому:

1. Гіпноз допомагає вашому мозку обійти свідомість

У 2016 році доктор Девід Шпігель, професор та доцент кафедри психіатрії та поведінкових наук Стенфордського університету, на чолі групи експертів проаналізував, як діє гіпноз.
Команда Шпігеля виявила, що гіпноз призводить до того, що мозок здатний сприймати навіювання, не обов'язково концентруючись на них. Деякі гіпнотерапевти називають це "обходом" свідомої частини нашого мозку.

2. Він допомагає вашому мозку перейти від аналітичного мислення

За словами Джесіки Левін, доктора філософії, люди часто мають проблеми з розслабленням і засинанням через кругове мислення, або гоночні думки. "Один із способів, яким гіпноз допомагає заснути, - це переведення мозку зі стану аналітичного мислення в стан візуальної уяви, що сприяє створенню сновидінь", - каже Левін, яка понад 15 років лікувала пацієнтів із безсонням, тривожністю та фізичним болем.
Левін пропонує своїм клієнтам пограти у мисленну гру, представляючи листівки з гарними місцями, які вони відвідали або завжди хотіли відвідати. Ця вправа допомагає звернутися до більш грайливої ​​частини мозку і посилає сигнал про те, що настав час відпустити денні турботи і поринути в сон, вважає Левін.

Образи також є найбільш сильними, коли вони виникають з уяви самих клієнтів, тому замість того, щоб надавати пропозиції, Левін допомагає клієнтам розробляти власні сценарії гіпнозу.

3. Він може допомогти підвищити якість глибокого сну

Це не остаточний результат, але дослідження показують, що гіпноз може покращити час глибокого сну, також відомого як повільнохвильовий сон. Хоча глибокий сон – це насамперед фізичне відновлення, він також дозволяє мозку зберігати нові спогади, розвивати проникливе мислення та підвищувати творчі здібності.
Дослідники з Цюріхського університету у Швейцарії виявили, що у тих, хто слухав гіпнотичний запис, тривалість повільнохвильового сну збільшилася на 81%, тоді як загальний час неспання скоротився на 67%.

Чи існують негативні сторони чи ризики під час використання гіпнозу

За словами Левіна, гіпноз не рекомендується людям з тяжкими психічними захворюваннями та галюцинаціями.

Більшість кваліфікованих гіпнотизерів також розпочинають свої записи з кількох застережень:

- Не слухайте гіпноз під час керування автомобілем або роботи з механізмами
– Не розглядайте це як заміну медичної допомоги.
- Якщо у вас діагностовано або ви підозрюєте розлад сну, зверніться до лікаря за порадою з лікування.

Якщо ви вважаєте, що причиною відсутності сну може бути розлад сну або тривожний розлад, важливо поговорити з лікарем, щоб отримати найефективніше лікування.

Як правило, гіпноз для сну практично не чинить шкідливого впливу, тому варто докласти зусиль, коли ви лежите з відкритими очима.

Зацікавлені у роботі безпосередньо з гіпнотерапевтом сну

Якщо гіпноз для сну не допомагає, можливо вам варто особисто (або віртуально) відвідати гіпнотерапевта для проведення сеансу.

"Гіпнотерапевт може працювати з вашою особистою системою переконань та уявою, щоб вирішити такі проблеми, як хронічний біль, конкретна тривога або навіть адаптація до апарату апное", - каже Левін. Клієнтам також надається запис сеансу, з яким вони можуть займатися вдома.