Як допомогти дітям адаптуватись до нового місця для сну?

Пристосування до нового місця для сну може бути важким для будь-якої людини, але незнайома обстановка може дезорієнтувати дітей. Будь то проживання в готелі під час канікул, ночівля у бабусі або переїзд у новий будинок, діти можуть відчувати труднощі з адаптацією до нового розпорядку та обстановки, що впливає на їхню здатність розслабитися та заснути.

Це може бути стомлюючим всім учасників процесу, і хоча це явище нормально, корисно знайти способи полегшити перехідний період. Ми звернулися до експертів, щоб дізнатися, чому адаптація до нового спального місця може бути такою складною для дітей, і що можуть зробити батьки чи опікуни, щоб допомогти дітям адаптуватися.

Чому діти мають труднощі зі сном на новому місці

Одна з причин, через яку діти часто не можуть заснути в новому місці, полягає в тому, що багато тут незнайоме, а зіткнення з невідомим лякає багатьох дітей. Крім того, на відміну від дорослих, дитині може бути важко зрозуміти, що відбувається і чому.

"Сон у новому місці може бути величезною зміною для дітей – зміною, яку вони часто не можуть контролювати", – пояснює Кевін Кідд, психотерапевт із Open Arms Wellness. "Їх батьки/опікуни краще розуміють ситуацію, оскільки саме вони обробляють мотиви змін і ухвалюють рішення про зміни".

Сон в іншому приміщенні також зазвичай означає відмову від рутини, пояснює доктор Кріс Вінтер, невролог, радник з питань сну сайту Sleep.com і автор книги "Дитина, що відпочила". Коли ви знаходитесь вдома, рекомендується створити режим сну, який сигналізує вашій дитині про те, що незабаром настане сон. При регулярній практиці організм звикає до такого розпорядку в цьому просторі. І дуже важко повторити це, коли ви перебуваєте в новому місці, каже Вінтер.

Кожна дитина по-різному реагує на сон у нових місцях, каже Кідд, і ця реакція також залежить від сценарію. "Переїзд у новий будинок може бути сильнішим потрясінням, тому що вони знають, що назавжди залишають затишок свого старого будинку і старе місце для сну, - пояснює Кідд. З іншого боку, ночівля у бабусі з дідусем або в будинку друга може бути менш складною. , Тому що діти краще знайомі з обстановкою і знають, що це не постійний переїзд.

Незалежно від того, як влаштований будинок дитини, стабільність та безпека мають вирішальне значення для того, щоб вона відчувала себе досить комфортно для сну. Один із найскладніших сценаріїв, каже Кідд, - це коли дитина переїжджає до прийомної родини. З багатьох причин переїзд може спричинити проблеми зі сном. "Дитину позбавили батька/вихователя, можливо, його також позбавили можливості перебувати з братами та сестрами, і, як правило, немає ясності в тому, як довго триватимуть зміни і що може принести постійніший перехід", - пояснює Кідд. У таких ситуаціях дуже важливо терпіння, яке може означати різні речі для різних дітей. Деяким дітям потрібен простір, тоді як іншим корисна втіха та підтримка. Якщо дитина має знайомі речі з дому, переконайтеся, що вони легко доступні, щоб допомогти зв'язати нове місце для сну зі старим.

Психологія допомоги дитині під час адаптації

З хоч би якими проблемами стикалася ваша дитина, ключ до того, щоб змусити її розслабитися і заснути в новому приміщенні, - це постаратися привнести в її середовище почуття знайомості та безпеки, каже Вінтер. Зрештою, засинання - це відпускання та впевненість у тому, що ви знаходитесь у безпечному просторі.

"Ми справді хочемо створити у кожного почуття безпеки", - каже Вінтер. Він пропонує запитати себе: "Коли дитина спить у новому місці, як ви можете створити відчуття "вдома" в цій ситуації?".

Кідд каже, що може бути корисно уявити те, що відбувається з точки зору вашої дитини. Ви хочете вигадати, як зробити його нове місце для сну веселим і новим, і в той же час привнести в нього елементи його колишнього місця для сну. "Заручіться їхньою підтримкою і дозвольте їм контролювати своє спальне місце настільки, наскільки це можливо, і вносите корективи при необхідності, виходячи з їхнього комфорту", - рекомендує він. Це може включати надання їм можливості вибирати постільні речі, нічні світильники та інші предмети декору.

6 прийомів, які допоможуть вашій дитині адаптуватися до нового місця

Вінтер поділився кількома практичними "хитрощами", як зробити перехід у новий простір трохи легшим для дітей (і їхніх втомлених батьків). Ось його головні поради:

1. Тримайте речі у перспективі
Будучи дорослими, ми можемо раціонально оцінити, що означає спати у новому приміщенні. Ми знаємо, що для засинання може знадобитися більше часу, і що ми можемо спати не так добре. Можливо корисно запропонувати дітям таку перспективу, щоб увесь цей досвід став не таким ризикованим, каже Вінтер.

Ви можете сказати своїм дітям щось на кшталт: "Гей, ми ночуватимемо в будинку бабусі, і ти можеш спати не так добре, як завжди", - пропонує Вінтер. Ви можете виявити, що коли на дитину не чиниться тиск, вона засинає з меншою працею, навіть якщо це все ще займає трохи більше часу».

2. Засинайте допізна!
Продовжуючи тему зняття тиску під час засинання, Вінтер пропонує трохи зрушити час відходу до сну, поки ви перебуваєте поза домом. Батьки часто пручаються цій тактиці, але ви, ймовірно, виявите, що ваша дитина засинає набагато легше, коли ви укладаєте її спати в пізніший час.

Можливо, наступного дня вашій дитині знадобиться подрімати або навіть лягти спати трохи раніше, але це нормально, каже Вінтер. Ідея полягає в тому, що ви зробите ніч менш розчаровує для всіх учасників, якщо ви трохи послабите контроль над часом відходу до сну і дозволите дитині заснути, коли вона достатньо втомиться.

3. Лаванда на подушці
Є кілька невеликих досліджень, які показали, що лавандові спрей може допомогти вам почати засипати. Вінтер пропонує використовувати ритуал розпилення лавандової олії на подушку, щоб зробити засипання в новому просторі спокійнішим. Він рекомендує розпочати цей ритуал вдома до того, як ваша дитина почне спати у новому приміщенні. Так вони почнуть порівнювати запах лаванди зі сном.

Потім візьміть із собою в нове приміщення лавандовий спрей і розпорошіть його на подушку, на якій спить ваша дитина. "Ми схильні пов'язувати пам'ять із запахом", - пояснює Вінтер, тому, якщо ви візьмете з собою в нове приміщення знайомий, безпечний запах, це допоможе вашій дитині заснути.

4. Візьміть із собою частинку будинку
Наш нюх - сильне почуття, що запам'ятовується, говорить Вінтер. Але це стосується інших наших почуттів. Якщо ваша дитина візьме з собою в нове приміщення щось тактильне та знайоме, це може надати йому впевненості та комфорту. Це може означати, що потрібно взяти з собою плюшеву іграшку, улюблену ковдру чи подушку. Якщо вам потрібно подорожувати без нічого, ви можете просто взяти з собою наволочку, каже Вінтер. Він радить не прати її протягом кількох днів, що передують вашому перебування в новому місці, щоб вона відчувала і пахла як удома.

5. Використовуйте портативний звуковий апарат
Коли ми лягаємо спати, ми, як правило, віддаємо перевагу тиші, але іноді спроба заснути в абсолютно тихій кімнаті, особливо якщо вона незнайома, може виявитися складною. Ось чому Winter пропонує скуштувати трохи білого шуму, щоб допомогти дитині заснути у новому приміщенні. У наші дні апарати білого шуму або інші звукові апарати часто бувають портативними, і легко брати з собою в дорогу. Вони також дуже корисні для боротьби з несподіваними новими шумами, такими як дорожній рух, галасливі сусіди або хропіння.

6. Чаювання перед сном
У ритуалі вживання гарячого напою перед сном є своя користь, каже Вінтер. Теплий напій перед сном, наприклад, чай, зігріває тіло зсередини, а коли тіло остигає, це природний стимул для засинання.

Вінтер радить скуштувати трав'яний чай без кофеїну, наприклад, ромашковий чай, і зробити його частиною свого ритуалу перед сном, поки ви знаходитесь поза домом. Багато досліджень показали, що ромашковий чай позитивно впливає якість сну. "Ви заварюєте чай у готельному номері, і він наповнює кімнату запахом ромашки, що знову ж таки є свого роду природним тригером для "Гей, давайте спати", - розповідає він. Для дітей, які люблять молоко перед сном, підігрів молока може бути таким же заспокійливим засобом.

Можливо, найважливіше, що слід пам'ятати, коли йдеться про те, щоб допомогти дитині адаптуватися до нового місця для сну, - це те, що всі діти різні, і немає одного підходу, який би підходив усім. Робіть все можливе, щоб вислухати свою дитину, зустріти її там, де вона знаходиться, і пам'ятайте, що багато дітей насилу засинають у новому просторі. Тому наберіться терпіння, вірте, що зрештою все вийде, і не соромтеся запастись кавою.