Чому ми ходимо та розмовляємо уві сні?

Лунатизм найчастіше зустрічається в дітей віком, хоча відомо, що лунатизм буває у дорослих. У дорослих це може бути ознакою серйозніших проблем зі здоров'ям. Балаканина уві сні зустрічається набагато частіше, ніж лунатизм, і може статися з будь-якою людиною і на будь-якій стадії сну.

Чому ми блукаємо чи балакаємо уві сні? Ось науковий погляд на причини такої поведінки, що дезорієнтує.

Лунатизм 

Лунатизм зазвичай відбувається під час глибокого сну, найчастіше у першій половині ночі. Лунатики зазвичай ходять, але вони також схильні виконувати складні дії під час сну, наприклад, готувати, прибирати і навіть керувати машиною.
Хоча існує кілька причин, які провокують лунатизм, вчені досі не можуть точно сказати, що змушує людину вставати з ліжка, не прокинувшись. Нестача сну, хаотичний графік сну, лихоманка, стрес, нестача вітамінів та інтоксикація – все це може спровокувати лунатизм.

Сплячий, який особливо довго знаходиться у найглибшій стадії сну, може бути схильний до лунатизму. Відповідно, вчені вважають, що лунатизм виникає, коли мозок намагається перейти безпосередньо від глибокого сну до неспання, не завершивши повний цикл сну.

Цикл сну триває близько півтори години і складається з чотирьох стадій. Сон включає чотири стадії: легкий сон, міцний сон і два періоди повільнохвильового сну. Лунатизм, зазвичай, відбувається наприкінці стадії міцного сну.

Ніхто не знає, як повністю відучити нічних волоцюг від лунатизму, але є способи знизити його ймовірність:

1. Отримувати достатню кількість сну
2. Обмежте стрес і розслабтеся за допомогою медитації
3. Зменшіть кількість стимулів, яким ви піддаєтеся перед сном

Розмови уві сні

Розмова уві сні - це розлад сну, при якому сплячий неусвідомлено розмовляє під час сну. Розмова уві сні може бути простою, як плач або хникання, а може включати хитромудрі діалоги, повне безглуздя або тривале бурмотіння. Як правило, розмови уві сні трапляються рідко, і більшість епізодів розмов уві сні нетривалі.
Будь-яка людина може розмовляти уві сні, хоча ймовірність цього може бути спадковою. Такі фактори, як стрес, депресія, нестача сну, вживання алкоголю та лихоманка є найбільш поширеними провокуючими факторами для нападу нічного бурмотіння.

У більшості випадків мова уві сні є тарабарщиною, хоча іноді люди, які розмовляють уві сні, говорять побіжно і переконливо. Зрозумілі розмови уві сні не слід сприймати буквально. Наприклад, зізнання у провинах, зроблені в середині сну, навряд чи ґрунтуються на реальності. Фактично вони неприйнятні, оскільки вважається, що такі розмови породжені не раціональним розумом, що оперує свідомими думками, а ірраціональним несвідомим.

Як правило, лікування розмов у сні не потрібне, якщо ваші спалахи не порушують ваш сон або сон вашого партнера. Однак розмови уві сні можуть бути наслідком проблеми, лікування якої може знадобитися.

Якщо ви виявили, що лунатизм або розмови уві сні порушують ваш сон або заважають спати іншим, поговоріть з лікарем, щоб переконатися, що ви не зіштовхнулися з проблемою, яка є частиною серйознішої проблеми.