Чому ви можете не використовувати мелатонін щоночі?

Ви забралися в ліжко, готові заснути на всю ніч, але сон ніяк не приходить. Після того, як ви перерахували всіх овець у стаді, потім вичерпали всі інші методи розслаблення, щоб заснути природно, вашим наступним планом дій може стати звернення до такого засобу для сну, як мелатонін.

Це не така вже й рідкість. Насправді дослідники виявили, що використання цієї добавки зросло вчетверо. Зрештою, до 19% дорослих американців наголошують на проблемах зі сном. У той час як прийом мелатоніну іноді може не представляти особливої ​​проблеми, прийом мелатоніну на ніч місяць за місяцем може бути пов'язаний з більшим ризиком, ніж ми думаємо.

Дослідження Американської академії медицини сну, присвячене безпеці мелатоніну, показує, що дослідження довгострокових ефектів цього засобу для сну обмежені. Поки дослідники вивчають усі результати, Академія застерігає людей від використання мелатоніну під час безсоння.

Це безсоння або у вас проблеми зі сном

У чому різниця між періодами, коли вам важко заснути, та безсонням? Насправді вони обидва можуть бути однією з форм безсоння. Безсоння у сенсі визначається як розлад сну, у якому важко заснути чи не заснути. Як і інші розлади сну, вона існує у різних формах – від гострої до хронічної, – каже доктор Кріс Вінтер, невролог.

"Це спектр чи градієнт. Припустимо, ви погано спали минулої ночі. Чи є у вас безсоння? Більшість людей відповість, що ні, у вас просто була поодинока ніч поганого сну", - пояснює Вінтер.

Нерідко дорослі відчувають короткочасне, або гостре, безсоння. Вона може тривати від однієї ночі за кілька тижнів. Якщо ви згадаєте поодинокі ночі, коли у вас були проблеми зі сном, то, швидше за все, ви відчували гостре безсоння. Як правило, більшість людей стикаються з цим кілька разів упродовж життя.

Хронічне безсоння - це коли безсоння трапляється принаймні три ночі на тиждень протягом трьох місяців або більше. Ця форма безсоння може негативно вплинути на ваше повсякденне життя. До ускладнень хронічного безсоння відносяться:

1. Зниження успішності на роботі чи у школі
2. Уповільнення реакції
3. Вплив на психічне здоров'я
4. Підвищений кров'яний тиск
5. Серцеві захворювання
Незалежно від того, гостре у вас безсоння або хронічне, якщо ви не спите так, як вважаєте за потрібне, зверніться до лікаря. "Це одна з тих речей, коли я, як лікар, хочу допомогти вам покращити сон, незалежно від того, наскільки гостра проблема. Якщо ви скажете: "Слухайте, у мене проблеми зі сном, і це зводить мене з розуму", я не стану говорити: "Тоді приходьте до мене тричі на тиждень, щоб поговорити", - пояснює Вінтер.

Можливі небезпеки тривалого застосування мелатоніну

Мелатонін природно виробляється у вашому організмі і допомагає визначити час вашого циркадного ритму. Він виділяється для того, щоб дати сигнал організму, що настав час лягати спати. Але це не все, що робить цей гормон – він також впливає на температуру тіла, рівень цукру в крові та тонус кровоносних судин, який є ступенем звуження кровоносної судини порівняно з максимально розширеним станом.

Як і у випадку з багатьма гормонами в нашому організмі, надлишок або нестача мелатоніну в організмі протягом тривалого часу може спричинити проблеми зі здоров'ям. Проблема прийому добавок з мелатоніном у тому, що здійснює нагляд і регулювання.

Дослідження показали, що препарати мелатоніну часто містять неузгоджене маркування доз. Це ускладнює точне визначення кількості мелатоніну, що приймається. Крім невідповідної дози, дослідники також виявили наявність серотоніну в цих продуктах. Прийом невідомої дози серотоніну протягом тривалого часу може вплинути на серце, кровоносні судини та мозок. Люди, які приймають ліки від розладів настрою, мають бути особливо обережними, оскільки ці ліки вже підвищують рівень серотоніну, тому додаткова доза серотоніну може особливо сильно вплинути на них.

Підвищене споживання мелатоніну або серотоніну в основному становить небезпеку через те, що люди все частіше покладаються на мелатонін як засіб для нічного сну. Люди сприймають мелатонін як повністю натуральну добавку і тому не замислюються про те, щоб приймати його щодня, замість приймати його при періодичних порушеннях сну.

Через нестачу досліджень цього засобу для сну існує багато невідомих фактів щодо довгострокового застосування мелатоніну. До цих пір невідомо, чи безпечний він у довгостроковій перспективі для вагітних та годуючих грудьми, а також для дітей та людей з деменцією.

Що потрібно знати про короткострокове застосування мелатоніну

У цілому нині це дослідження показало, що короткострокове застосування мелатоніну не шкідливо. Більше того, для деяких людей він може бути корисним у тих випадках, коли ви намагаєтесь перебудувати свій природний ритм сну. "При змінній роботі та подорожах у багатьох випадках цей препарат може бути корисним для вирівнювання стратегічного ритму", - пояснює Вінтер.

Однак, незважаючи на відсутність ефектів від короткострокового прийому мелатоніну, Вінтер закликає людей з безсонням з'ясувати, що може бути причиною безсоння, а не відразу переходити до прийому мелатоніну. "Я думаю, що у багатьох людей безсоння виникає через щось інше. Воно виникає через занепокоєння, через побічні ефекти ліків, через те, що 72-річна людина проводить у ліжку по 12 годин", – каже Вінтер. У багатьох випадках у довгостроковій перспективі успішнішим є внесення змін до способу життя або застосування таких методів, як когнітивно-поведінкова терапія, для вирішення глибинних проблем».

Повна дія мелатоніну як довгострокове лікування все ще вивчається. Тим не менш, багато дослідників пропонують суворо регулювати застосування мелатоніну і відпускати його тільки за рецептом, щоб уникнути надмірного споживання мелатоніну. В очікуванні повних результатів та подальших досліджень обговоріть з вашим лікарем плюси та мінуси використання мелатоніну для ваших потреб, а також інші існуючі рішення.