Роботи для сну тут. Але чи потрібен він вам у вашому ліжку?

Ми всі знаємо, що маємо спати сім з лишком годин, рекомендованих Американською академією медицини сну. Однак, як відомо кожному, хто коли-небудь проводив ніч, дивлячись у стелю, іноді це легше сказати, ніж зробити.

Приблизно 30% нас страждають від порушень сну. І кожен рік у кожної четвертої людини розвивається гостре або короткочасне безсоння - вид безсоння, що виникає не менше трьох разів на тиждень і триває менше трьох місяців - згідно з дослідженням, проведеним у 2020 році.

У 2019 році в усьому світі ми витратили 78,7 мільярда доларів на кошти для сну, які включають все: від трекерів сну, які ми носимо на зап'ястя або підкладаємо під матрац, до розумних ламп, які можуть імітувати захід сонця, щоб допомогти нам розслабитися.

Коли ми шукаємо засоби для сну, не дивно, що ми звертаємося до науки та техніки у пошуках рішень. І ось компанія Somnox створила нового робота, схожого на подушку, який допоможе нам вирушити до країни снів. Робот для сну – який насправді не стільки робот, скільки високотехнологічна плюшева подушка у формі боба – обіцяє допомогти нам швидше засинати, довше спати та прокидатися відпочилими.

Скептично налаштовані? Ми теж. Ось як це працює і що думає один лікар-сомнолог.

Як працює робот для сну

Під час сну ви берете робота з собою в ліжко, щоб обійняти його, притиснути до себе в будь-якій позі, яка здається найбільш природною.

Під м'яким та пухнастим плюшем подушки ховається набір внутрішніх механічних легень, які піднімаються та опускаються разом із тілом або притискаються до грудей.

Ви також можете налаштувати подушку-робота на відтворення заспокійливих звуків природи або білого шуму спеціально розробленого для того, щоб занурити вас у сон. Компанія стверджує, що ви заснете на 21 хвилину швидше, ніж якби не тримали робота в руках.

Хоча ефективність робота для сну, про який ми розповідаємо, ще не перевірена і не підтверджена клінічними дослідженнями, що рецензуються, наука, що лежить в його основі, цілком законна, говорить доктор Кетрін Грін, медичний директор клініки медицини сну в лікарні Університету Колорадо.

Якщо робот для сну працює так, як задумано, то, за словами Грін, він переводить нашу вегетативну нервову систему - систему управління несвідомими фізіологічними реакціями організму, такими як моргання та дихання - зі стану "активного" у стан "відпочинку" шляхом уповільнення дихання та зниження частоти серцевих скорочень. Це схоже на те, що відбувається в організмі, коли ми "свідомо" практикуємо глибоке дихання, ось чому фахівці зі сну рекомендують боксерське дихання перед сном.

"Під час першої стадії сну пульс і дихання природно сповільнюються, а кров'яний тиск падає", - пояснює Грін. "Якщо робити це навмисно, то можна запустити процес переходу від неспання до сну". Подібний пристрій використовує ідею стимулювання таких переходів у людському організмі”.

Що стосується звукового супроводу робота для сну, то експерти зі сну часто рекомендують людям, які мають проблеми зі сном, білий шум. "Білий шум успішно сприяє настанню сну, оскільки він допомагає блокувати відволікаючі фактори навколишнього середовища, які заважають вашій свідомості заспокоїтися", - каже Грін.

Як відчути переваги робота, що викликає сон, безкоштовно

Отже, робот для сну пропонує науково обґрунтовані функції, які можуть допомогти нашому організму заснути. Однак для більшості з нас досить велика інвестиція.

Якщо ви не можете дозволити собі купити робота подушку, хороша новина полягає в тому, що є способи імітувати його переваги, щоб отримати аналогічні результати сну безкоштовно.

Робот для сну дає вам рамки, в яких ви можете розслабитися, і допомагає вам сказати собі: "Це час, коли я збираюся спати, і я збираюся зосередитися на цьому, а не на мільйоні інших речей, що проносяться в моїй голові", - каже Грін.

Ви можете зробити це для себе, створивши режим сну, який включає практику усвідомленості (наприклад, програми медитації), техніку глибокого дихання (наприклад, метод боксерського дихання) і сканування тіла - практику, при якій ми проводимо час, концентруючись на кожній частині тіла, щоб сприяти повному розслабленню. Згідно з дослідженням 2015 року, коли людей з порушеннями сну навчали практикам усвідомленості, вони менше страждали від безсоння, втоми та депресії.

Ви також можете випробувати переваги білого шуму перед сном, не витративши жодної копійки. "Я не бачу нічого унікального чи запатентованого у білому шумі, який генерують ці роботи, - каже Грін.

Існує безліч безкоштовних програм для смартфонів, які створюють білий шум, а також пристрої, які відтворюють всілякі заспокійливі звуки. І, звичайно, ми можемо безкоштовно слухати розслаблюючі треки для сну, використовуючи такі сервіси, як YouTube і Spotify.

Намір - яка може бути простий, як послідовний ритуал перед сном або використання певного пристрою - може бути потужним засобом для сну.

Яким би милим і затишним був цей маленький робот для сну, ми можемо імітувати його переваги, дотримуючись гігієни сну, створюючи і дотримуючись своїх власних ритуалів перед сном.