Секрет сну з собакою у вашому ліжку

Одна з найприємніших речей у житті пухнастого друга – це обійми. Майже половина власників свійських тварин сплять поряд зі своїми пухнастими друзями, згідно з оглядом досліджень. А в опитувальнику клініки Майо 41% власників свійських тварин відповіли, що не вважають, що їхні вихованці порушують їхній сон.

Однак є ймовірність того, що ви самі порушуєте якість свого сну. Будь то чарівний хропіння вашого цуценя-рятувальника або кішка, яка перетворює ваше тіло на подіум опівночі, тварини здатні порушити сон.

Тим не менш, не обов'язково проганяти їх у вітальню – є реальні, відчутні переваги присутності вихованця у вашому ліжку. Просто потрібно встановити правильні параметри та графік прибирання, щоб зберегти комфорт та здоров'я для всіх.

"Спати з собакою дуже комфортно і безпечно. Вони випромінюють найкращу енергію, а багато людей зараз почуваються дуже ізольованими", - каже Сара Вутен, ветеринар на пенсії з Колорадо. "Якщо немає жодних проблем зі здоров'ям чи поведінкою, погоджуйтесь".

Якщо вам цікаво, що це можуть бути через проблеми зі здоров'ям та поведінкою, продовжуйте читати. Ми перерахували плюси та мінуси спільного сну з домашніми тваринами, а також способи безпечного сну з вихованцем.

Переваги сну із собакою чи кішкою

Для багатьох переваги сну із собакою чи кішкою у ліжку переважують усі мінуси. Наведені нижче дослідження відносяться в основному до сну з собаками, але це не скасовує переваг, які ви можете мати з кішкою. Домашні тварини не завжди дотримуються своїх стереотипів.

1. Вони дають почуття безпеки та комфорту
"Існує безліч досліджень, які показують, що люди відчувають менший стрес і почуваються більш захищеними, коли сплять зі своїми вихованцями", - каже Вутен. Одне з досліджень 2018 року показало, що порівняно із спільним перебуванням у ліжку з людиною чи кішкою, собаки сприймалися жінками як менш заважаючі, безпечніші та комфортніші.

"Додатковий комфорт від присутності поряд іншого тіла, навіть якщо воно пухнасте, може значно покращити психічний та емоційний стан", - каже Вутен.

2. Вони можуть допомогти знизити фізичний стрес
Огляд 69 досліджень показав, що сон з твариною може знизити кров'яний тиск, частоту серцевих скорочень і рівень гормону стресу кортизолу. Якщо вони не активні вночі, їхні рухи не повинні викликати стрес уві сні.

3. Їхня присутність може також допомогти при хронічному болю
Дослідження 2018 року показало, що домашні собаки допомагають людям із хронічним болем підтримувати постійний графік сну. Якщо ви і Фідо розумієте час відходу один одного до сну, видалення собаки з вашої кімнати може викликати більше проблем зі сном, ніж вирішити.

4. Вони можуть допомогти зменшити алергію у молодому віці
Принаймні у випадках із собаками. Дослідження, проведене в 2004 році в журналі "Journal of Allergy and Clinical Immunology", показало, що присутність домашніх тварин у дітей у перший рік життя пов'язана зі зменшенням сенсибілізації до алергенів та атопічного дерматиту, або почервоніння та сверблячки шкіри.

Таким чином, сон із собакою в кімнаті теоретично може сприяти збільшенню впливу алергенів та десенсибілізації – але не форсуйте цей процес. Це не найкращий спосіб боротьби з алергією.

Ризики сну з собакою чи кішкою

Або, можливо, особливо ваша кішка. У згаданому вище дослідженні 2018 року жінки повідомили, що з кішками та людськими партнерами по ліжку сплять менш міцно, ніж із собаками. Однак мінуси сну з твариною також залежать від вашого вихованця.

1. Їхні рухи можуть розбудити вас
Як і люди, всі вихованці різні, і деякі сплять міцніше, ніж інші. Хоча дослідження показують, що рух тварин може порушити ефективність вашого сну і розбудити вас, ймовірність хорошого сну з вашим вихованцем залежить від того, наскільки добре він спить вночі.

Цуценя, яке часто пхикає або здригається уві сні, можливо, не найкращий компаньйон для сну, але він може стати якісним спільним спальним місцем. Домашні тварини, які сплять поліфазно, або короткими періодами протягом дня, можуть бути активнішими вночі; наприклад, кошенята часто дуже активні на світанку і можуть бути грайливими протягом ночі, особливо під ковдрою.

2. Вони можуть принести більше алергенів у вашу ліжко
Якщо ви чутливі до лупи або пилку, або у вас астма, сон з домашньою твариною може посилити ваші симптоми, особливо якщо ця тварина живе на вулиці. Їхня присутність на подушці або поряд з нею може викликати або посилити очі, кашель, закладеність носа і нежить.

3. Вони можуть поширювати мікроби або гальмувати одужання
Це особливо актуально для тих, хто відновлюється після хвороби чи операції.

"Не варто спати з твариною, якщо у вас ослаблена імунна система, якщо ви відновлюєтеся після хвороби або операції або маєте відкриті рани, - каже Вутен. Якщо ваш вихованець багато рухається, він також може порушити відпочинок, необхідний вам для одужання".

Якщо у вас хороше здоров'я, переконайтеся, що ваші вихованці теж здорові. "Деякі шкірні шкідники, такі як грибок стригучого лишаю або блохи, можуть жити в постільній білизні і на ній, що може спричинити повторні проблеми", - додає Вутен.

4. Спільне використання ліжка може посилити тривогу розлуки у вашого вихованця
Якщо ви часто подорожуєте або передбачаєте зміни в житті, які змінять звичку вашого вихованця спати в одному ліжку, то тимчасове спільне використання ліжка може викликати у тварини тривогу, коли правила ночівлі зміняться. Цуценя, яке спить з вами щоночі, може не зрозуміти, що відпустка - це тимчасово.

Найздоровіші способи розділити постіль із свійською твариною

Якщо ви вирішили пустити свого вихованця в ліжко, є способи, які допоможуть зробити сон спокійним та здоровим для всіх. Вутен пропонує такі поради для підтримки здоров'я як фізичного, так і сну:

- Постійно оновлюйте профілактичні препарати для вашого вихованця. Профілактика від бліх, кліщів та серцевих хробаків допоможе позбутися небажаних повзучих комах у вашому ліжку.
- Нехай ваш вихованець спить поверх ковдри. Це зменшить кількість лупи, що затримується на простирадлах.
- Привчіть свого вихованця запрошувати його в ліжко. За словами Вутена, це зміцнить його на думці, що ліжко - це ваша власність. І в ті ночі, коли вам справді потрібен спокійний сон, тварина не заважатиме вам спати.
- Прайте постільну білизну раз на тиждень. Утримуйте постільну білизну в чистоті та використовуйте наматрацник, який закриває ваше ліжко, щоб звести до мінімуму накопичення лупи та можливість залучення пилових кліщів та бактерій.
- Якщо є можливість, переконайтеся, що ваш матрац досить великий, щоб на ньому з комфортом розмістилися ви та ваш вихованець. Можливо, ваша кішка вирішить спати у своєму кутку, а не у вас на голові.
- Подумайте про пандусі для вашого вихованця. Це дуже зручно для собак, які мають проблеми з рухливістю, але це також зменшує наслідки падіння 10 з гаком кілограмів на ліжко, коли ви спите.
- Привчіть собаку спати на подушці або у спеціально відведеному місці вашого ліжка. Це зменшить ймовірність того, що собака потурбує вас під час сну.

Як зробити спальню безпечною для вашого вихованця

Як важливо, щоб ваше ліжко було безпечним місцем для сну для вас, так само важливо бути впевненим, що воно безпечне для вашого вихованця. Переконайтеся, що на вашій тумбочці немає нічого, що ваш вихованець може спробувати з'їсти. Це можуть бути ліки, що відпускаються за рецептом, або болезаспокійливі засоби.

Домашні тварини також не проти з'їсти ритейнери та нічники, тому переконайтеся, що вони зберігаються в контейнерах або шафах для ліків. І обов'язково заведіть лише безпечні для свійських тварин кімнатні рослини.

Правильний спосіб прибрати вихованця з вашого ліжка

Якщо ви хочете відвоювати свій простір для сну, можливо. Головне – робити поступові зміни. Незалежно від того, де ви хочете розмістити вихованця - у спеціально відведеній для нього лежанці або в клітці, - позитивне підкріплення є найкращим способом привчити тварину спати в іншому місці. Дайте час на перехід і використовуйте ласощі, щоб заохочувати поступові кроки.

Якщо у вас є вихованець, який добре реагує на словесні команди, закріпіть стандартну команду, наприклад, "Лягай спати". Це працює як трюк, за умови, що ви не надсилаєте змішані сигнали про своє власне ліжко аналогічними сигналами. У вашого ветеринара, дресирувальника, вигульника собак або няні для тварин можуть бути додаткові поради.

А якщо в кінці дня вам захочеться, щоб ваш вихованець був з вами, але ви не хочете пускати його назад у ліжко, подумайте про те, щоб спати з м'якою твариною. Це може здатися дитиною, але є багато приємного, щоб відчути себе дитиною. Хочете щось більше схоже на вашого великого собаку? Подумайте про придбання обтяженої ковдри.