Спальне місце для людини похилого віку: як вибрати ортопедичний матрац?

З віком розвиваються захворювання суглобів і крихкість кісток, з'являються біль у спині, знижується м'язовий тонус, порушується кровообіг, а повноцінний нічний сон стає необхідним як повітря. І якщо в молодості нам достатньо 5-6 годин відпочинку на будь-якому матраці, до шістдесяти років ситуація кардинально змінюється. Як облаштувати спальне місце для літньої людини, щоб забезпечити повноцінний відпочинок? Відповідаємо на важливі запитання.

Особливості вибору матраців для людей похилого віку

Вибираючи ортопедичний матрац для літньої людини, слід звертати увагу на такі критерії, як:

Конструкція

У конструктивному плані ортопедичні моделі бувають:

  1. Пружинні. Найкращий анатомічний та ортопедичний ефект дають вироби на основі незалежного блоку – вони забезпечують оптимальну підтримку хребта та значно підвищують якість сну. А найпрактичнішими та функціональними визнані багатозонні. матраци на незалежних пружинах Pocket Spring. За її виробництві застосовуються пружини різної жорсткості, які однаково реагують на навантаження. Це дозволяє забезпечити кожній частині тіла ту підтримку, яка їй потрібна.
  2. Безпружинні. Вони можуть бути у форматі моноблоків (вироби, що повністю виконані зі шматка функціональної піни) або комбінованими (так звані сендвічі, що складаються з декількох шарів різного складу/щільності/жорсткості). Як наповнювачі в них застосовуються кокосова койра, що чудово вирівнює поверхню і надає їй додаткову твердість, латекс і пінополіуретан, що забезпечують виробам пружність і еластичність, інноваційні піни (дихають, з ефектом пам'яті форми), що підвищують комфортність матраців.

Жорсткість

Жорсткість – основний експлуатаційний показник, який завжди вказується у паспорті виробу. Його вибір безпосередньо залежить від віку користувача: для людей до п'ятдесяти років рекомендуються матраци середньої жорсткості або помірно-жорсткі, а для вагітних жінок, занадто худих і літніх користувачів м'які матраци.

Для виготовлення м'яких моделей використовуються такі наповнювачі:

  • латекс (штучний/натуральний);
  • пінополіуретан середньої густини;
  • супереластичні піни.

Вони можуть комбінуватися один з одним, а для поділу шарів з різними властивостями виробники застосовують термоповсть, бавовну, льон.

Висота

Спальне місце для літньої людини має бути такою висоти, щоб було зручно лягати та вставати. Тому варто відмовитися від занизьких або дуже високих ліжок. А висоту матраца потрібно підбирати так, щоб при укладанні на ліжко його верхній край був на рівні колін користувача. У лінійках виробників є товари заввишки 14-22 см, що розширює можливості вибору.

Спальне місце для людей із хворою спиною

У більшості людей похилого віку спостерігаються проблеми зі спиною, причиною яких можуть бути вікові зміни або серйозні захворювання. У будь-якому випадку матрац для таких користувачів потрібно підбирати ретельніше і з урахуванням наявних патологій.

  1. Викривлення хребта. При викривленнях хребта головне завдання матраца – якісна підтримка. Її можуть надати як безпружинні ортопедичні матраци, і моделі на незалежних пружинах. Але якщо вибір робиться на користь перше, варто підібрати виріб, в якому чергуються шари з різною жорсткістю, а в ролі наповнювача виступає латекс, кокосове волокно або Memory Foam.
  2. Остеохондроз. Цей діагноз передбачає вікові дегенеративні зміни у тканинах. А їх результатом часто є защемлення нервових закінчень. Щоб знизити болючі відчуття і не провокувати загострення, лікарі рекомендують людям з остеохондрозом спати на помірно-м'яких матрацах. А ідеальним рішенням стануть двосторонні моделі з різною жорсткістю сторін: у період погіршення стану можна вибрати жорсткішу поверхню, а в період ремісії спати на м'якій.
  3. Радикуліт. Полегшити стан при радикуліті допоможуть вироби, здатні забезпечити хорошу підтримку хребта, і максимальне розслаблення м'язів. З цим впораються моделі на незалежних пружинах із додатковим верхнім шаром із латексу. Цей наповнювач є досить пружним і чудово підлаштовується під тіло користувача, що гарантує анатомічно правильну позу під час сну.
  4. Міжхребцеві грижі. Це серйозна патологія, що вимагає постійного спостереження та особливих умов сну. Від матраца в цьому випадку очікується хороша підтримка (краще, якщо це будуть незалежні пружини), а його поверхня при цьому має бути помірно м'якою.

Важливо! Щоб не погіршити захворювання і не створити додаткових проблем, наповнювачі повинні бути екологічними та гіпоалергенними.

Хороший ортопедичний матрац не позбавить серйозних проблем зі здоров'ям, але дозволить поліпшити загальний стан, якість сну та якість життя. А щоб не помилитися з вибором, краще перед покупкою проконсультуватися з лікарем.

Каталог Матраци - Ліжка - Подушки