Ваша зубна паста не дає спати спокійно?

У цей час року м'ята займає центральне місце у кав'ярнях, пекарнях, барах і навіть у відділі закусок вашого місцевого продуктового або аптечного магазину. Від кави, какао та коктейлів до цукерок, печива та тортів усіх мастей – м'ята є синонімом сезону. Але крім м'ятної нотки, яку вона надає святковим стравам, її освіжаючі дихання властивості роблять її популярним смаком і в повсякденних товарах, таких як м'ятні цукерки, жувальна гумка та зубна паста.

Чищення зубів є невід'ємною частиною процедури відходу до сну, але ті ж властивості, які надають м'ятній зубній пасті м'ятну свіжість, можуть також змусити вас відчувати себе бадьорішим і зосередженим - і це може бути причиною порушення сну. Ми попросили двох експертів зі сну поділитися науковими даними про стимуляцію та запропонувати альтернативні уподобання зубної пасти.

Як м'ята стимулює мозок та впливає на сон

М'ята зубна паста може не тільки подовжувати час, необхідний для засинання, а й перешкоджати здатності організму засипати.

"М'ята - це рослина, яка набуває свого характерного аромату завдяки високому вмісту ментолу, а також інших хімічних речовин", - говорить доктор Кріс Вінтер. Посилаючись на дослідження 2013 року про миттєвий вплив ефірної олії м'яти перцевої, яка показала, що м'ята діє як стимулятор, покращуючи увагу, пам'ять та час реакції, Вінтер каже: "Така стимуляція когнітивних функцій, ймовірно, не є позитивним фактором, коли йдеться про спробі заспокоїти розум і заснути”.

Халія Гіллорі, сертифікований консультант зі сну, каже, що продукти, що містять перечну м'яту, краще вживати, коли ви хочете зарядитися енергією і зосередитися - або насолодитися святковим днем, - а не коли ви готуєтеся заснути в небесному спокої.

"М'ята - це стимулятор, який може негативно вплинути на ваш сон, оскільки відомо, що вона підвищує рівень дофаміну", - каже вона. "Допамін, вивільняючись у мозку, сприяє неспанню та настороженості. Це повністю протилежно вашим намірам перед сном і порушує ваш режим відпочинку".

Альтернативи зубній пасті зі смаком м'яти для кращого сну

Звісно, ​​організм кожної людини може по-різному реагувати ті чи інші властивості рослини. Гіллорі має клієнтів, які можуть чистити зуби м'ятною зубною пастою прямо перед сном і "спати як немовля". Але якщо ви небайдужі до м'ятної зубної пасти (або просто не хочете відмовлятися від відчуття м'ятної свіжості дихання), Гіллорі рекомендує чистити зуби за дві години до сну, щоб стимулююча дія пасти розвіялася.

Також корисним кроком може стати зміна смаку зубної пасти. "Якщо ви ставитеся до тих людей, які важко засинають, вибір зубної пасти без перцевої м'яти може бути певною мірою корисний", - каже Вінтер.

З іншого боку використання м'ятної зубної пасти або ополіскувача для рота може стати хорошим варіантом для ранкової процедури. "Можливо, спробуйте почистити зуби або пополоскати рота перед тим, як потрібно буде на щось звернути увагу або сконцентруватися!" каже Вінтер.

Шукаєте альтернативу м'ятній зубній пасті для чищення зубів перед сном? Спробуйте натомість один із цих смаків:

- Імбир: Імбир - це пряність, що зігріває, без стимулюючого ефекту. "Коли сон під загрозою чи я подорожую, я використовую імбирну зубну пасту", - каже Вінтер.
- Кориця: Якщо ви небайдужі до відчуття поколювання, Вінтерс пропонує як альтернативу корицю. Хоча кориця може сприйматися і як стимулятор, Вінтер каже, що немає наукових даних, які б підтверджували це твердження.
- Лаванда: Гіллорі рекомендує натуральну зубну пасту без фтору з лавандою та ромашкою. "Ми дотримуємося ідеології, що аромати можуть змінити наш настрій. Лаванда найкраще сприяє розслабленню, знижує стрес і викликає сон, що робить її чудовим засобом від безсоння." 
- Жасмин: При вдиханні жасмин, за словами Гіллорі, "знижує тривожність, сприяє покращенню когнітивних функцій, покращує якість сну та сприяє меншій рухливості під час сну". Так що дихайте глибше, поки чистите зуби.

Можливо, ви не зможете (або не захочете!) повністю відмовитися від м'ятної пасти під час свят, але було б непогано прибрати зубні пасти з цим ароматом із дитячих ванних кімнат та гостьових спалень. Не лише цього сезону, а й протягом усього року.