Як прикрасити свою спальню?

При плануванні декору спальні важливо знайти "золоту середину", що враховує практичні та функціональні аспекти кімнати, а також ваш індивідуальний стиль. Ключовими поняттями, про які слід пам'ятати, є простір та зберігання, акцент на ліжку, світло та оформлення стін.

"Коли йдеться про дизайн спальні, ми часто ставимо такі питання, як: "Як це виглядає?", - каже Кара Ньюхарт, - але справжня магія полягає в тому, щоб розширити це питання і включити до нього такі моменти, як" це відчувається, виглядає і скільки це практично?".

Якщо ви ставите питанням, як оформити спальню для комфорту та стилю нового рівня, дотримуйтесь цих чотирьох простих кроків.

Заберіть безладдя

Незалежно від площі, підтримання порядку та відсутність безладу в спальні абсолютно необхідне для здоров'я сну.

Дослідження показують, що безлад у спальні може негативно впливати на психіку, призводячи до перезбудження та відволікання уваги. Оскільки в такій обстановці важче розслабитися, ви повинні прагнути, щоб ваша спальня була місцем, де легко і просто. У цьому допоможе правильний вибір декору спальні.

Щоб оптимізувати простір і скоротити безлад - особливо в невеликих приміщеннях - зверніть увагу на меблі, які можуть використовуватися для зберігання речей. Наприклад, якщо використовувати каркас ліжка на платформі з достатнім простором під ним, під ліжком відразу ж утворюється комора, де можна зберігати сезонні речі, спортивне спорядження, взуття та багато іншого.

Лавки для зберігання – ще один чудовий функціональний елемент. Ви можете використовувати їх для зберігання додаткових ковдр та подушок, щоб вони не займали цінне місце у шафі та не валялися на підлозі.

Щоб ситуація не здавалася занадто тісною, Ньюхарт також рекомендує оптимізувати вертикальний простір за допомогою стелажів. Крім того, що це створює більше корисного простору, "вертикальне мислення також сприяє тому, що фокусна точка піднімається нагору, а не опускається вниз, створюючи ілюзію, що простору більше", - каже вона.

Підкресліть ліжко

Ліжко має бути центральним елементом вашої спальні. Акцент на ліжку допомагає розуміти, що спальня - це місце для сну, на відміну від інших кімнат.

При виборі постелі вибирайте кольори, які викликають радість, і тканини, що відповідають температурі вашої кімнати. Наприклад, якщо в кімнаті тепло, що охолоджує постільна білизна, таке як ткана, віскозна, бамбукова або тенсел з охолоджувальними властивостями, допоможе вам досягти оптимальної температури для сну. Якщо в кімнаті прохолодно, то використання пухової ковдри як вставка в підковдру допоможе зберегти затишок.

"Я люблю багатошаровість - можливо навіть занадто багато", - говорить Лоу Саддлер. "Я завжди рекомендую починати з простирадла і підковдри, а потім переходити до ковдри. Коли температура падає, я завершую все легкою ковдрою або пледом. Велика кількість текстур просто кричить про зручність і миловидність".

За словами Саддлера, якщо ви працюєте у своїй спальні, то зручна ковдра замість пледа - відмінний спосіб, щоб розділити моменти дня.

Не існує універсального правила, коли йдеться про подушки. Чи любите ви ліжко, повне декоративних подушок, чи віддаєте перевагу одній подушці в якості акценту на свіжозастеленому ліжку, переконайтеся, що ваше ліжко відповідає вашому власному визначенню привабливості та комфорту.

Контролюйте світло

Незалежно від того, чи є у вашій спальні одне вікно, багато вікон чи їх немає, ви захочете максимально використовувати природне освітлення, яке є у вашому приміщенні.

Наприклад, якщо у вас маленька спальня і ви хочете, щоб вона здавалася більше, повісьте дзеркало на стіну навпроти вікна. Завдяки цьому кімната здаватиметься більшою і світлішою за рахунок відображення світла з вікна у всій кімнаті.

Ще один чудовий штрих – оптимізація маленьких, забутих куточків. Якщо додати додаткову лампу в темний кут або "розумну" лампочку, яка поступово тьмяніє або вимикається і включається за вашим розкладом, це майже відразу зробить кімнату менш тісною", - каже Ньюхарт.

Не забувайте про природне освітлення, якщо ви хочете додати до декору спальні рослини. Одна велика рослина в керамічному горщику або ряд маленьких рослин, розставлених на комоді або на полиці, можуть підкреслити вигляд кімнати. Щоб створити прикраси для спальні в стилі "зроби сам", купіть недорогі горщики для рослин та розфарбуйте їх самостійно, щоб додати свій унікальний стиль та фірмовий штрих.

Хоча велика кількість природного світла прекрасно вдень, рано вранці він може перешкодити вашому сну. Якщо у вашу кімнату потрапляє багато природного світла, подумайте про те, щоб замінити штори більш щільними. З іншого боку, якщо ви любите вставати із сонцем, елегантний спосіб впустити світло – це прозорі штори. Ви можете знайти штори у магазині або зробити їх самостійно за допомогою місцевого магазину тканин.

Прикрасьте стіни

Незалежно від того, якому стилю ви надаєте перевагу - приглушений і витончений або яскравий і сміливий, не забудьте прикрасити стіни - настінне мистецтво може прикрасити вашу кімнату.

Можливості оформлення стінок безмежні. Після того, як ви оціните перші три пункти: простір, фокусну точку та світло, вибрати напрямок дизайну для ваших стін стане набагато простіше. Незалежно від того, чи орендуєте ви квартиру або володієте нею, існує безліч варіантів, які легко втілити в життя.

Якщо у вас є невелике приміщення, ви можете вибрати один великий предмет настінного мистецтва. Якщо у вас приміщення помірних розмірів, врівноважте його галерейною стіною – це може змінити всю індивідуальність кімнати. Однак у оформленні стін немає правил.

Щоб створити елегантну сучасну галерейну стіну, оберіть єдину рамку та розмір відбитка на структурованій частині стіни. Щоб створити більш еклектичний, різноманітний та богемний образ, вибирайте різні розміри відбитків та стилі рамок.

Ще одна чудова дизайнерська ідея – обклеїти акцентну стіну шпалерами замість фарби. Шпалери, що наклеюються і знімаються, зручні для орендарів, яким після закінчення терміну оренди може знадобитися повернути кімнату до початкових голих стін.