Сон може стати ключем до покращення здоров'я серця

У 2010 році Американська асоціація серця визначила сім здорових звичок та показників здоров'я, які вони назвали "7 простих життєвих принципів" з метою оцінки серцево-судинного здоров'я людей. Контрольний список включав рекомендації щодо зниження цукру, руху, правильного харчування, відмови від куріння, оптимізації артеріального тиску та зниження загального холестерину – звичайні рекомендації.

Тепер, через 10 років, озброївшись великим обсягом досліджень, включаючи дослідження 2020 року про роль сну як показника серцево-судинного здоров'я, Американська асоціація серця додала ще один вимір до списку основних компонентів оптимального здоров'я серця: сон.

Лише минулого тижня Американська кардіологічна асоціація оголосила про ребрендінг "7 простих життєвих принципів" у "8 важливих життєвих принципів". Хоча були внесені зміни до рекомендацій щодо харчування, рівня холестерину та цукру в крові, схоже, що Американська асоціація серця прийняла близько до серця дослідження 2020 року, додавши тривалість сну.

Зв'язок між сном та здоров'ям серця

Дослідження показали, що поганий сон - і навіть сон або занадто багато, або занадто мало - пов'язані з ішемічною хворобою серця поруч із поганим психологічним здоров'ям, каже доктор Джонатан Фішер, клінічний кардіолог і сертифікований викладач медитації усвідомленості. Сон також є важливим основним блоком інших компонентів списку. За словами Фішера, "коли ви відчуваєте нестачу сну, ви збільшуєте ризик розвитку станів, які можуть призвести до серцевих захворювань або посилити їх".
Наприклад, сон відіграє важливу роль у регуляції рівня цукру в крові. "Дослідження показують, що порушення сну (нерегулярний сон, недостатній сон та діагностовані розлади сну) підвищують рівень гемоглобіну, важливого маркера контролю цукру в крові, а разом з ним і ризик розвитку діабету 2 типу", - каже Фішер.

"Поганий сон також призводить до зниження рівня лептину і підвищення греліну - двох гормонів, що регулюють апетит і обмін речовин. -судинних захворювань", - пояснює Фішер.

Існують і додаткові тригери. Коли ми втомилися, стимулюючий цукор, що міститься в морозиві з тіста для печива, або смажена картопля можуть бути привабливішими, ніж традиційні "здорові" продукти.

"Під час сну, особливо глибокого сну NREM, уповільнюється серцебиття та дихання, знижується кров'яний тиск", - каже Фішер. Глибокий відпочинок сприяє відновленню клітин та тканин, а також відновленню після денного стресу". Хронічне недосипання підвищує ризик гіпертонії, або високого кров'яного тиску, однією з основних причин інфарктів та інсультів".

Американська асоціація серця – і більшість фахівців зі сну – рекомендує різну кількість сну для різних вікових груп.

- Більшість дорослих повинні прагнути спати від семи до дев'ятої години.
- Діти віком 5 років та молодші повинні спати від 10 до 16 години.
- Діти віком від 6 до 12 років мають спати від 9 до 12 години.
- Підлітки від 13 до 18 років мають спати від восьмої до 10 години.

80% серцево-судинних захворювань можна запобігти за допомогою здорового способу життя, включаючи якісний сон

Серцево-судинні захворювання вже давно є однією з основних причин смерті у США. Згідно з оновленою статистикою Американської асоціації серця із серцевих захворювань та інсультів за 2022 рік, приблизно 121,5 мільйона людей у ​​США мають підвищений кров'яний тиск, 100 мільйонів страждають на ожиріння, і понад 28 мільйонів людей мають діабет 2 типу. У 2020 році 1 з 6 смертей від серцево-судинних захворювань буде спричинена інсультом. Кожні 40 секунд у когось із жителів США трапляється інсульт, а кожні 3,5 хвилини хтось помирає від інсульту.
Тим часом, лише кожен четвертий дорослий повідомив про досягнення цілей у галузі фізичної активності та вправ, рекомендованих у "Рекомендаціях з фізичної активності для американців" Міністерства охорони здоров'я та соціальних служб США.

Дослідження останніх двох десятиліть показують, що більшість серцево-судинних захворювань можна запобігти, якщо змінити здоровий спосіб життя та контролювати вже відомі фактори ризику серцево-судинних захворювань. Цікаво скільки саме? Понад 80% всіх серцево-судинних захворювань можна уникнути. Це величезна більшість, і це важлива інформація, яку необхідно знати, оскільки вона означає, що ми можемо впливати на своє здоров'я, роблячи певний вибір способу життя - вживаючи багаті на поживні речовини цілісні продукти, залишаючись активними, справляючись зі стресом і добре висипаючись, - щоб допомогти своєму здоров'ю серця.

"Нова метрика тривалості сну відображає результати останніх досліджень: Сон впливає на загальний стан здоров'я, і ​​люди, які мають здоровіший режим сну, ефективніше керують такими факторами здоров'я, як вага, кров'яний тиск або ризик розвитку діабету другого типу", - каже президент Американської асоціації. серця доктор Дональд М. Ллойд-Джонс, який очолював консультативну групу.

"Ми вважали, що настав підходящий час для проведення всебічного огляду останніх досліджень, щоб уточнити існуючі показники та розглянути будь-які нові показники, які підвищать цінність оцінки серцево-судинного здоров'я для всіх людей", - каже Ллойд-Джонс.