Спокійні радості тверезого святкового сезону

Взаємодія алкоголю та сну

Один із моїх близьких друзів нещодавно влаштував невелику святкову зустріч. Я з радістю взяв у ньому участь, оскільки по праву, але з великим жалем пропускав святкові вечірки впродовж останніх двох років пандемії. Але без таких зборів я забув кілька ключових речей про вечірки.

Я приїхав о 9-й годині вечора, через кілька годин після початку святкування, і мене зустріли чаша, повна привабливого пуншу, бармен, що роздає святкові коктейлі, і злегка сп'яніла жінка, що падає зі сходів, спотикається про себе і падає на нижні сходи. Свята та вживання алкоголю настільки переплелися, що важко уявити собі сімейний, дружній чи офісний святковий захід без алкоголю (і без падіння затятого любителя випити).

Тому вже майже десять років я прихильник "Сухого січня" - кампанії з охорони здоров'я, яка розпочалася у Великій Британії і в рамках якої люди утримуються чи скорочують споживання алкоголю протягом січня. Насправді, я вже майже нічого не п'ю, але був час, коли "Сухий січень" був для мене свого роду антисвятом, коли я виправляв збитки, завдані місяцями надмірного вживання гоголь-моголя, глінтвейну та шампанського на святкових вечірках. Як у професійного любителя випити - у буквальному сенсі судді з міцних напоїв, власника бару та письменника про спиртні напої та коктейлі - у мене був подвійно гарний привід зробити паузу у вживанні алкоголю. Листопад і грудень часто ставали фіналом року, що минає.

Був один особливий сухий січень, коли я лежав у ліжку і не міг заснути. Моє тіло відчувало, що йому чогось не вистачає. Так і було – воно звикло до великої кількості випивки та пізніх ночей, наповнених веселощами. Сидіти в ліжку абсолютно тверезим було аномалією. У лютому, коли я знову почав потихеньку пити, сон прийшов швидше – принаймні у перші пару днів. Потім знову з'явилося занепокоєння ночами.

Якщо все це малює складну картину того, як алкоголь впливає на сон, то моя історія працює: Взаємодія алкоголю і сну дуже складна. Він є непослідовним благодійником для якісного сну. Науковий консенсус стверджує, що регулярне вживання алкоголю порушує сон навіть якщо воно не обов'язково знаходиться на рівні алкогольної залежності. Наприклад, сезон святкових вечірок можна рахувати.

На вашу думку, жінка, що впала зі сходів, була в повному порядку. Її спіймав унизу дбайливий друг і відніс до хати. І я теж гаразд. Я знайшла спосіб спати, незважаючи на це і всю мою кар'єру змінного працівника.

Але варто подумати про те, як алкоголь може вплинути на ваш сон, перш ніж лягати у ліжко без сну чи падати зі сходів.

Як насолоджуватися святами, не зловживаючи алкоголем

Ось кілька способів, якими я підбиваю підсумки тепер, коли я не п'ю під час свят:

По-перше, я чітко уявляю, скільки я збираюся випити, якщо я збираюся випити. Коли ви йдете на святкову вечірку, варто встановити ліміт на кількість напоїв, які ви вживатимете. Ви не повинні дотримуватися цього ліміту, але він допоможе вам зорієнтуватися в кількості випитого.

Я вважаю за корисне поділитися своєю стратегією з партнером чи другом. Таким чином, якщо я перевищу свій ліміт і падатиму зі сходів, вони зможуть зловити мене (сподіваюся) і відвести.

Я п'ю стільки смачних безалкогольних напоїв, як хочу. На щастя, існує так багато відмінних безалкогольних сортів пива, вина та коктейлів. Тієї ж вечірки мій друг запропонував мені безалкогольне пиво. Я випив два, заспівав у караоке і поїхав додому.

Очевидно, що не всі ставляться до цього з розумінням. Є люди, які дивляться на непитущів і непитущ косо, задаючись питанням, чи не алкоголік вони, чи не вагітні вони або просто нудні. Я поясню людям, що я не п'ю, і залишаю все як є - я не відчуваю необхідності вникати в причини. Якщо на мене тиснуть, я кажу, що не хочу пити, або якщо людина не переконана, я просто кажу, що приймаю ліки або рано йду до спортзалу. Це безглуздо – у дорослому віці обходити стороною євангелістів-алкоголіків, але у кожного своя причина. Моя – залишатися на ногах.

Скорочення споживання алкоголю чи повне його припинення перестав бути гарантією сну. Однак це необхідна умова гарного сну. Алкоголь є доведеним інгібітором гарного сну. Будь-що, насолоджуйтесь цим святковим сезоном - у мене поки що виходить. Ми з подругою заспівали дуетом, який, на нашу думку, був захоплюючим. Мій сольний виступ із Red Hot Chili Peppers – не так сильно. (Принаймні, я був досить тверезий, щоб усвідомлювати, що я трагічно збився з ритму). Але все це було можливим як з алкоголем, так і без нього. І, як би там не було, з якістю сну чи без нього.