Bonnel, Pocket Spring чи Multipocket? Вибираємо найкращий матрац на пружинному блоці

На ринку товарів для сну ортопедичні матраци з пружинними блоками представлені в широкому асортименті, що з одного боку розширює можливості вибору, з другого — ускладнює завдання. Як вибрати найпрактичніший, зручний та довговічний матрац? Чим відрізняються моделі на пружинах та безпружинні? І який пружинний блок кращий: Bonnel, Pocket Spring чи Multipocket?

Конструктивні особливості ортопедичних матраців

За конструкцією матраци діляться на дві категорії:

Безпружинні

Вони немає металевих елементів, а ортопедичний ефект досягається з допомогою сучасних наповнювачів. Це може бути моноблок із функціональної піни з високими показниками пружності або комбінований наповнювач, що складається з кількох шарів із різними характеристиками. А серед найпопулярніших наповнювачів:

 • кокосова койра - надає спальному місцю додаткову жорсткість і добре вирівнює поверхню;
 • натуральний та штучний латекс - відрізняється підвищеними показниками пружності та еластичності;
 • термоповсть - використовується як прошарок і покращує теплоізоляційні властивості виробів;
 • Інноваційні піни - це матеріали з ефектом пам'яті форми, особливо еластичні, підвищеної м'якості.

Пружинні

Як відомо з назви, основа матраців із цієї категорії — пружини з металевого дроту, які можуть бути:

 1. Залежними вони надійно скріплені один з одним і утворюють монолітний блок Bonnel, що відрізняється високою міцністю і здатний витримувати навантаження до 160 кг на 1 спальне місце.
 2. Незалежними (до них відносяться Pocket Spring і Multipocket) - у таких блоках кожна пружина знаходиться у власному чохлі та працює як самостійний елемент.

Bonnel: визнана класика

Пружинний блок Bonnel можна з повним правом назвати класикою меблевого виробництва, надійність якої доведена часом, - матраци та дивани з такою основою випускаються вже понад сто років. Для виготовлення використовуються біконусні спіралі діаметром до 10 см з 4 або 5 витками (80-150 штук на м2). Вони робляться із сталевого дроту товщиною 1,2-2,2 мм, і нею ж скріплюються між собою. В результаті виходить дуже міцна і недорога конструкція, але забезпечити гідний ортопедичний ефект вона не може. Проблема в тому, що залежні пружини реагують на навантаження однаково, незалежно від того, який тиск і яку частину матраца виявляється. Зате ця технологія дозволяє випускати практичні та бюджетні вироби.

Pocket Spring: гарантований ортопедичний ефект

Pocket Spring - Незалежний пружинний блок останнього покоління. Він складається із шести- або восьмивиткових сталевих пружин діаметром до 6 см (200-300 на квадратний метр), поміщених в окремі чохли зі спеціалізованого текстилю. За формою пружини в таких блоках нагадують барило або циліндр, і прогинаються незалежно один від одного, забезпечуючи анатомічно правильне положення тіла та відмінний ортопедичний ефект. Вага людини розподіляється рівномірно, а матрац буквально підлаштовується під кожен вигин, що гарантує бездоганну підтримку.

Моделі зі стандартним блоком Pocket Spring:

 • вважаються оптимальними за співвідношенням ціни та якості;
 • підходять для користувачів будь-якого віку;
 • гарантують комфорт під час сну подружжю з великою різницею у вазі.

Важливо! Максимальний ортопедичний ефект дають моделі на незалежному пружинному блоці з анатомічними зонами. Жорсткість кожної зони (стоп, ніг, стегон, плечей, шиї, голови) такого матраца ретельно розраховується з урахуванням потенційного навантаження.

Multipocket: незалежна точкова підтримка

Multipocket - мультизональний блок, який є вдосконаленим різновидом Pocket Spring, і демонструє підвищену жорсткість через збільшену кількість пружин - їх у нього 500-1000 штук на квадратний метр, а діаметр пружин 2-4 см. Матрац на такому незалежному пружинному блоці:

 • забезпечить ідеальну підтримку хребта та повне розслаблення м'язів - завдяки невеликому діаметру сталевих елементів підтримка реалізується точково та в тому обсязі, в якому потрібно;
 • витримує значні навантаження та рекомендується для користувачів із зайвою вагою;
 • вважається найкращим за ортопедичними показниками.

Який пружинний блок кращий?

Щоб правильно вибрати пружинний блок, потрібно визначитися з пріоритетними параметрами та порівняти всі варіанти.

Bonnel

Pocket Spring

Multipocket

Технологія

залежні пружини

незалежні пружини (200-300 штук на квадратний метр)

незалежні пружини (500-1000 штук на квадратний метр)

Максимальне навантаження на одне спальне місце

до 90-120 кг

120-140 кг

140-150 кг

Строк служби

7 років

8-15 років (залежно від моделі)

до 15 років

Ортопедичний ефект

низький

дуже високий

максимальний

Вартість

доступна

висока

висока

На expert-matras.ua можна купити матраци ортопедичні на пружинному блоці Bonnel, Pocket Spring або Multipocket онлайн з доставкою до дверей. А, щоб отримати професійну консультацію з асортименту та поради щодо вибору моделі, зв'яжіться з нами по телефону або через чат.

Каталог Матраци - Ліжка - Подушки