Як вибрати матрац? 6 основних порад

Правильний вибір матраца є важливою складовою здорового сну та загального комфорту. Враховуючи різноманіття доступних на ринку опцій, важливо визначити власні потреби та переваги. Ми як експерти з більш 8-річним досвідом в області сну зараз допоможемо розібратися і вибрати матрац, який підійде саме Вам!

Визначаємо жорсткість матраца

Перше і, можливо, найважливіше, що потрібно зробити, це визначити необхідну жорсткість матраца. Якщо ви шукаєте ортопедичну підтримку для спини, то в більшості випадків Вам підійде середній або помірно-жорсткий матрац. Але тут треба розуміти, що на вибір жорсткості впливають кілька факторів – вік людини, її вага та власні уподобання, а також улюблене становище тіла під час сну. Наприклад, для людей похилого віку жорсткість матраца бажано вибирати трохи м'якше для забезпечення правильного кровообігу під час сну, у той час як для підлітків бажано не допускати використання занадто м'яких моделей, а краще віддати перевагу помірно-жорстким моделям для правильного формування та підтримки хребта.

Трохи про вагу

Вага також впливає на жорсткість матраца, що рекомендується. Тут пряма залежність - чим більша вага людини, тим більше потрібна жорсткість матраца для утримання тіла у правильному положенні.

Якщо людям вагою до 80-90 кг в більшості випадків підходить матрац середньої жорсткості, то при вазі 100 кг і більше рекомендується вибирати моделі з підвищеною жорсткістю, а для людей вагою 50-60 кг частіше підходять помірно-м'які моделі. Також враховувати вагу потрібно і для того, щоб не перевищувати максимально допустиме значення ваги, встановлене виробником кожної моделі матраца. Адже тільки за дотримання цієї вимоги матрац прослужить довго.

Поза сну

Іноді положення, в якому Ви звикли спати, також може впливати на вибір жорсткості, але воно впливає меншою мірою ніж вага або вік людини.

Однак якщо Ви, наприклад, маєте проблеми зі сном на спині або животі, а можете спати виключно на боці, то рекомендуємо зробити невелику поправку жорсткості матраца в м'яку сторону, але не перебільшувати.

І останній пункт, але не за значенням, на який треба звернути увагу при виборі матраца – це Ваші звички, переваги та особливості організму. Якщо Ви звикли спати на м'якому матраці, або навпаки на екстремально жорсткому та на інших ліжках Вам не комфортно, не можете довго заснути, або часто прокидаєтеся - це говорить про те, що загальні рекомендації для Вас тільки рекомендації і треба їх коригувати відповідно до потребами організму. Адже головна мета - це забезпечити місце відпочинку, на якому Ви почуватиметеся комфортно, а Ваш організм відновлюватиметься і набиратиметься сил і енергії. Також до особливостей організму належать різні проблеми зі спиною та шиєю, але за їх наявності рекомендуємо звернутися за консультацією до лікаря, та отримати його поради щодо вибору жорсткості спального місця, необхідного для Вашого лікування та одужання.

Вибір розміру матраца

Наступним кроком буде визначення необхідного розміру матраца відповідно до вашого ліжка. Крім ширини та довжини, зверніть увагу і на висоту виробу. Для деяких моделей ліжок висота матраца може бути визначена виробником ліжка з естетичних чи ергономічних міркувань. Високі матраци добре виглядають на високих ліжках, але при цьому результуюча висота спальної поверхні має бути комфортною для посадки та підйому з ліжка.

Які бувають наповнювачі матарсів

Вибір наповнювача впливає на комфорт та підтримку.

1. Матраци із пружинами Bonnel вважаються бюджетними та надійними, але мають і свої недоліки. Найбільш вагомий серед них – це ефект хвилі, який виникає на двоспальному матраці, коли на ньому сплять дві людини. В цьому випадку рухи однієї людини можуть відчуватися іншою, а якщо при цьому у людей буде значна різниця у вазі - то легка людина може також скочуватися до людини з великою вагою, оскільки поверхня матраца під ним більшою мірою прогинатиметься.


2. У моделях із незалежним пружинним блоком Pocket Springкожна пружина працює точково. Це означає, що матрац ідеально підлаштовується під кожен вигин тіла та забезпечує необхідну підтримку хребта. Пружин у такому матраці більше, ніж у випадку з пружинним блоком Bonnel, тому підтримка у нього буде кращою. Такі матраци відрізняються ортопедичними та комфортними властивостями та довшим терміном експлуатації.


3. Особливу популярність у всьому світі набули безпружинні матраци. Широкий асортимент, різноманітність комбінацій наповнювачів та можливість транспортування в скручуванні деяких з них відрізняють такі моделі від пружинних аналогів.
Перевагами безпружинних матраців є: ортопедичність, гіпоалергенність, гігієнічність та високі показники зносостійкості.

Популярні матеріали


До складу таких матраців можуть входити як натуральні настили. латекс, кокосова та сизалева койра, так і синтетичні, але не менш якісні та цікаві, такі як пінополіуретан, піна з ефектом пам'яті, штучний латекс та інші.
Кожен із цих матеріалів має унікальні властивості, комбінація яких дозволяє відтворити велику кількість матраців для людей з будь-якими вимогами. Наприклад латекс є найбільш натуральним спіненим матеріалом на основі соку дерева Гевеї. Він має виняткові ортопедичні властивості, але має також і дві основні недоліки - високу ціну і неможливість використання людьми з алергією на латекс. Тому виробники пропонують аналогічні синтетичні наповнювачі, що повністю відтворюють фізико-механічні властивості натурального латексу. Такі замінники по суті є висококласними марками піни з високою щільністю та еластичними показниками.


Ще одним винятковим видом наповнювача є піна меморі з ефектом пам'яті. Вона вважається максимально комфортним матеріалом за рахунок уміння підлаштовуватись під контури тіла людини під впливом його ваги та тепла. За рахунок цього підвищується площа контакту тіла з матрацом і максимально рівномірно розподіляється тиск поверхні матраца на тіло людини.
Жорсткі настили, такі як кокосова або сизалева койра, навпаки, роблять поверхню матраца жорсткішою і надають йому властивості витримувати більшу вагу людини. Тому матраци з такими наповнювачами будуть доречними для любителів жорстких поверхонь.
Правильний вибір матраца визначає якість вашого сну та здоров'я.

Висновок

Ретельно розглядайте свої потреби у жорсткості, вагу, розмір, висоту та вид наповнення. Враховуючи ці ключові моменти, ви зможете знайти матрац, що підійде саме вам. Дякуємо за увагу, бажаємо гарного сну та комфортного відпочинку. До зустрічі в Expert Matras!