Особливості вибору матраца: типи, жорсткість, наповнювач

Матрац найважливіша складова частина ліжка, яке потрібно вибирати з урахуванням колосальної кількості нюансів. Призначення цієї статті розглянути останні у форматі лікнепу, уникаючи як зайвої конкретизації, так і абстрактності. Розберемося, як вибрати матрац, виділивши основні конструкційні типи та матеріали.

Основні типи

Якщо ви збираєтеся купити матрац, насамперед звертайте увагу на конструкційний тип; варіанти:

 • Пружинний блок Найбільш звичний для старших людей вид матраців, що передбачає наявність «залежних» пружин. Останні скріплюються між собою рахунок зробленої зі сталі спіралі, у результаті при стиску однієї стискаються і сусідні. Головна перевага - низькі ціни на пружинні матраци такого роду. Варто відзначити, що цей тип поступово виходить із моди через низькі ортопедичні властивості.
 • Незалежний пружинний блок. Більш прогресивний та сучасний варіант. Характерна риса: пружини поміщаються у своєрідні оболонки («чохли»), що дозволяє отримати автономність кожного з елементів. В результаті лежить не доводиться стикатися з неприємним гамачним ефектом: конструкція підлаштовується під анатомію конкретної людини. Принцип вибору тут досить простий: чим більше пружин, тим комфортніше спати; однак разом з їх числом збільшується вартість. Якщо ви хочете купити ортопедичний матрац, зверніть увагу саме на моделі із незалежними пружинними блоками.
 • Безпружинний матрац. Ще один сучасний тип матраців, що передбачає деяку "монолітність" конструкції або набірні блоки зі спеціальних матеріалів-наповнювачів. Характерна риса - відсутність пружинного блоку. Відчуття від таких матраців дуже специфічні, і тут також немає однозначної позитивної чи негативної думки. Вагомою перевагою є можливість повністю комфортного використання кількома людьми, обумовлена ​​структурними особливостями; лежачі мало відчувають рухів одне одного без безпосереднього тактильного контакту. Безпружинні ортопедичні матраци поступово набирають все більшої популярності в сучасному світі.

Жорсткість

Дати однозначні рекомендації щодо вибору рівня жорсткості неможливо: тут все залежить не тільки від об'єктивних параметрів, а й від індивідуальних переваг. Однак є певні загальноприйняті рекомендації, які необхідно брати до уваги; можна виділити такі правила:

 • Для дітей, чий організм і хребет зокрема перебуває у стадії формування рекомендується набувати досить жорстких матраців, оскільки вони здатні забезпечити правильний розвиток спини.
 • У випадку з людьми похилого віку ситуація протилежна: для забезпечення максимального розслаблення (зняття навантаження з суглобів) рекомендується купувати м'які матраци.
 • Орієнтуватися також потрібно на комплекцію та вагу, оскільки для худорлявих людей жорсткі матраци можуть бути незручні; відповідно, вірна і зворотна теза: для повних людей рекомендується купувати жорсткіші вироби.
 • Якщо ви маєте певні проблеми зі здоров'ям і не знаєте, як правильно вибрати ортопедичний матрац, рекомендується попередньо порадитись із лікарем.

Пара слів про наповнювачів

Насамперед наповнювачі поділяються на натуральні та штучні. Традиційно перші стоять в ієрархії вище, оскільки в середньому відрізняються більшою довговічністю та забезпечують високий рівень комфорту, проте тут орієнтуватися потрібно на конкретний матеріал, а не на абстрактну категорію. Багато хто з упередженістю ставляться до штучних наповнювачів, проте вони як мінімум мають вагому перевагу через гіпоалергенні властивості.

Популярні натруальні наповнювачі

 • Кокосова койра. Основою служать волокна кокосових горіхів, які постійно просочуються натуральним латексом. Матраци з кокосової койри відрізняються високими ортопедичними властивостями, досить жорсткі, до того ж дуже довго служать.
 • Латекс. Найпоширеніший варіант. Цей наповнювач виготовляється на основі соку каучукових дерев. Відмінна риса - м'якість, яка поєднується з пружністю.

Штучні наповнювачі

 • Пінополіуретан. Для цього матеріалу характерна гіпоалергенність. Структура пориста, що дає можливість вільної циркуляції повітряних мас всередині матраца. Остання зумовлює стабільність рівня вологості. Матраци із цього матеріалу відрізняються жорсткістю.
 • Піна пам'яті. Вкрай оригінальний матеріал, який відрізняється т.зв. ефектом "пам'яті". Високі ортопедичні властивості поєднуються з чуйною реакцією на тепло, тому його відносять до елітних матеріалів. Якщо ви збиралися купити ортопедичний матрац і хочете віддати перевагу саме штучному наповнювачу, зверніть увагу на подібні моделі.

Чохол та наматрацник

Багато хто неуважно підходить до вибору чохлів і наматрацників (зазвичай у статтях вони читають тільки про те, як вибрати матрац, ігноруючи його Комплектацію), що призводить до необхідності покупки нових виробів згодом. Відразу зазначимо, що чохли поділяються на знімні та незнімні. Головна перевага перших мінімізація відстані між чохлом і самим матрацом, через що чохол не буде крутитися, перекручуватися. Важлива перевага чохлів, що знімаються, очевидна з назви: при необхідності їх можна зняти, привести в порядок і надіти назад. Найбільш сучасний варіант чохла наматрацник, здатний забезпечити високу гігієнічність, захистити матрац від забруднень. Головна його перевага – можливість прання у звичайній пральній машині.

деякі нюанси

 • Матраци розрізняються за габаритами; тут жодних єдиних критеріїв немає: потрібно орієнтуватися на розміри вашого спального місця.
 • Бувають одношарові та багатошарові матраци, причому другі забезпечують більший комфорт, але й коштують істотно дорожче.
 • Ортопедичні матраци купуються не тільки для хворих людей: їх використання – найкраща профілактика захворювань спини.
 • Виділяють також односторонні та багатосторонні матраци; вагома перевага останніх – можливість вибору сторони відповідно до температурних умов (порою року).

Сподіваємося, що ця стаття була вам корисна і тепер ви знаєте, який матрац вибрати. У нашому магазині ви можете побачити колосальну кількість виробів: ми пропонуємо матраци різних типів (представлена ​​продукція брендів MatroLuxe, Sleep&Fly, Come-for та багатьох інших відомих виробників). У нас ви можете придбати не тільки матраци для ліжок, але також тонкий матрац на диван. Бажаємо вдалих покупок!

Каталог Матраци - Ліжка - Подушки