Відповіді на 10 актуальних питань про ортопедичні матраци

Якість сну безпосередньо впливає якість життя. Тому покупку ортопедичного матраца можна розглядати як інвестицію у власне здоров'я та успішне майбутнє. Але величезний асортимент виробів у цій категорії не лише розширює можливості вибору, а й викликає багато запитань. І сьогодні ми відповімо на найактуальніші.

Запитання 1: Як вибрати ортопедичний матрац?

Вибір залежить від того, хто і в якому режимі буде ним користуватися. А звертати увагу при покупці потрібно на:

  • розміри (ширина, довжина);
  • жорсткість;
  • максимальне навантаження на одне спальне місце (зазначається у картці товару);
  • наповнювач — пружинні блоки (залежні/незалежні) забезпечують оптимальну підтримку тіла, інноваційні піни запам'ятовують позу користувача, створюють додаткову м'якість/об'єм, ППУ різної щільності, натуральний/штучний латекс гарантує пружність і еластичність, кокосова койра гігроскопічність.

Питання 2: Скільки коштує хороший матрац?

Виробники пропонують ортопедичні матраци у різних цінових категоріях, так що будь-яка людина знайде для себе відповідну за функціоналом та ціною модель. Але навіть вироби преміум-класу з огляду на великий термін служби обійдуться недорого — близько 2-3 гривень на день.

Запитання 3: Скільки служить ортопедичний матрац?

Фахівці рекомендують оновлювати матрац кожні 8-10 років, але термін служби конкретного виробу залежить не тільки від його якості, а й від режиму/умов експлуатації, характеру навантаження, особистих обставин. Наприклад, заміна спального місця буде потрібна у разі різкого набору/зниження ваги користувача.

Запитання 4: Яких розмірів бувають матраци?

Стандартний розмірний ряд виробів для дорослих включає моделі:

  • шириною 80; 90; 120; 140; 160; 180 см;
  • довжиною 190; 200 див.

Питання 5: Який пружинний матрац довговічніший: жорсткий чи м'який?

Якість пружинних блоків у жорстких і м'яких моделях однаково висока, тому жорсткість виробу не впливає на термін його експлуатації.

Питання 6: Навіщо по периметру матраца вшита сітка?

Перфорована вставка по периметру вшивається поліпшення повітрообміну. Вона є тільки в моделях з незнімними чохлами, будучи альтернативою традиційним аераторам. Завдяки їй волога, що потрапляє всередину, швидко випаровується і забезпечується якісна гігієна спального місця.

Питання 7: На якому матраці зручніше спати - на жорсткому чи м'якому?

Однозначно відповісти на це питання неможливо, оскільки для кожної категорії користувачів призначені вироби різного ступеня жорсткості:

  • жорсткі - для підлітків та людей з великою вагою/зростанням;
  • м'які – для худих (до 60 кг), літніх користувачів, вагітних жінок;
  • середньої жорсткості – для молодих (25-30 років), людей середнього віку вагою 60-90 кг;
  • помірковано м'які — для тих, хто має проблеми зі спиною.

Питання 8: Як оцінити зручність матраца при покупці?

Тут все просто - на нього потрібно прилягти, прийнявши звичну для сну позу. При цьому слід звернути увагу на свої відчуття та положення тіла: підтримка має бути рівномірною та адекватною вазі.

Питання 9: Які матраци найкраще?

Всі ортопедичні моделі здатні забезпечити анатомічно правильне положення тіла. Але кращі експлуатаційні властивості демонструють матраци на незалежному пружинному блоці. Кожна пружина у ньому працює автономно, чуйно реагуючи та відповідаючи на навантаження.

Питання 10: Як доглядати матраци?

Їм показано лише сухе чищення, а в домашніх умовах можна використовувати поверхневі засоби для м'яких меблів, текстилю, килимів. Найкращим способом захистити спальне місце від забруднень є наматрацник. Вони бувають натяжними, з кріпленнями по кутах, водонепроникними, об'ємними і дозволяють вирішувати широке коло завдань.

На expert-matras.ua представлений широкий асортимент товарів для сну. Вибрати відповідну за технічними параметрами і ціною модель матраца допоможе фільтр. Для того, щоб узгодити замовлення виробу нестандартного розміру, ви можете зв'язатися з нами будь-яким зручним способом.

Каталог Матраци - Ліжка - Подушки