Як почистити вовняну ковдру

Вовняні ковдри ідеально підходять для того, щоб затишно влаштуватися на дивані або притиснутися до ліжка. Завдяки своїм унікальним властивостям натурального волокна вовна здатна вбирати вологу, зберігаючи тепло взимку та прохолоду влітку. За допомогою нашого посібника ви дізнаєтеся, як правильно прати вовняні ковдри, і вони прослужать вам довше.


Чистимо вовняну ковдру

Що вам знадобиться:

  • Щітка з м'якою щетиною

Оскільки шерсть від природи відштовхує бруд, більшість вовняних ковдр не потребують регулярного прання. Натомість вовняні ковдри можна струшувати і чистити щіткою.

Крок 1: Струсіть його

Винесіть ковдру на вулицю і добре струсіть її.

Крок 2: Заберіть бруд

Занесіть його назад у будинок і повісьте у місці з гарною циркуляцією повітря, щоб бруд висипався.

Крок 3: Розчешіть його

Через декілька годинників розкладіть ковдру на землі і почистіть її щіткою з м'якою щетиною. Обов'язково проведіть по всій довжині ковдри, щоб щетинки лежали в одному напрямку. Розчісування у різних напрямках пошкоджує вовняне волокно.

Як видалити плями

Що вам знадобиться:

  • оцет
  • Пляшка з розпилювачем
  • pH-нейтральний або м'який пральний порошок

Якщо ви пролили щось на вовняну ковдру або будь-яку іншу вовняну річ, якнайшвидше проведіть точкове чищення, щоб рідина не встигла в'їстися в тканину.

Крок 1: Зробіть свій розчин

У пляшці з розпилювачем змішайте холодну воду та оцет (одна частина оцту до двох частин води). Не використовуйте гарячу воду, оскільки вона може стиснути волокна.

Крок 2: Розпиліть пляму

Побризкайте на місце розливу та промокніть його чистою тканиною. Спочатку перевірте ковдру на пляму, щоб переконатися, що барвник не зійде. Якщо фарба все-таки зійшла, ковдру потрібно віддати у хімчистку.

Якщо оцет не допомагає, вилийте розчин з пляшки з розпилювачем та замініть його холодною водою з краплею м'якого, рН-нейтрального прального порошку. Потім повторіть процедуру.

Крок 3: Висушіть пляму

Промокніть пляму сухою тканиною, щоб видалити надлишки води, і дайте їй висохнути на повітрі.

Як прати вовняну ковдру

Що вам знадобиться:

  • pH-нейтральний пральний порошок
  • сушильну шафу

Крок 1: Перевірте етикетку

Перед пранням ковдри перевірте етикетку.

Крок 2: Відповідне промивання

Якщо річ підлягає тільки сухому чищенню, уникайте прання машини і віддайте її в професійну хімчистку. Якщо річ можна прати в машині, використовуйте нейтральний рН засіб для прання, холодну воду і режим делікатного або ручного прання.

Якщо на вашій вовняній ковдрі вказано, що його можна прати лише вручну, наповніть ванну холодною водою і додайте невелику краплю м'якого прального порошку. Якщо з'явиться піна, злийте воду і почніть прання знову - цього разу використовуйте менше прального порошку. Покладіть ковдру у ванну та залиште її на 15 хвилин. Не перемішуйте і не чистіть шерсть, тому що ви можете пошкодити волокна.

Крок 3: Висушіть його

Вийміть ковдру з ванни або пральної машини і загорніть її в рушник, щоб висушити. Можливо, вам доведеться зробити це кілька разів. Не вичавлюйте ковдру, оскільки це може пошкодити її форму. Після цього залиште його сушитися в місці, куди не потрапляють прямі сонячні промені.

Як зберігати ковдри

Для тривалого та короткострокового зберігання вовняні ковдри найкраще зберігати у прохолодному темному місці, тому що від тепла та прямих сонячних променів кольори можуть потьмяніти. Ми рекомендуємо помістити вовняні ковдри в скриню, що щільно закривається, або герметичний пакет для зберігання. Щоб відлякати комах, покладіть у кошик чи скриню кедрову стружку. Коробки для ковдр відмінно підходять для зберігання будь-яких ковдр і постільних речей з натуральних волокон.

Купити ковдру