Як пил впливає ваш сон?

Якщо чхання та сопіння заважають вам виспатися, ви не самотні. Пил - один із найпоширеніших алергенів у приміщенні, і симптоми, які він викликає, можуть вплинути на ваш сон безліччю способів.

"У багатьох людей алергія на пилових кліщів - мікроскопічні організми, які харчуються відмерлими клітинами шкіри, - каже лікар Фред Пескаторе, лікар-натуропат.

Алергія на пил - це алергія на пилових кліщів, оскільки пил є їх природним середовищем проживання і джерелом тих відмерлих клітин шкіри, які складають їх раціон". Чутливість до пилових кліщів часто є першою ознакою алергії у маленьких дітей. Це також один з найпоширеніших тригерів нападів астми, за даними Американського фонду боротьби з астмою та алергією, а якщо не вживати заходів, вона може призвести до серйозних порушень сну.

Алергія на пил стає особливо проблематичною під час сну, тому що симптоми алергії вночі можуть розбудити вас, порушивши якість сну та природний цикл сну. Не дивно, що, згідно з дослідженнями, люди, які страждають на алергію, частіше страждають на розлади сну, такі як безсоння, відчувають втому вранці і зазнають зниження продуктивності на роботі.

Втомилися приймати антигістамінні препарати щоночі чи турбуватися про проблеми зі сном, спричинені алергією? Читайте далі про те, як алергія на пил впливає на сон, а також поради алергологів про те, як позбавити свою кімнату від пилу.

Ознаки того, що пил може впливати на ваш сон

Алергія на пил - це не просто дрібне роздратування. "Алергія безперечно вплине на ваш сон і якість сну, якщо її не контролювати", - каже доктор Пайєл Гупта, сертифікований алерголог-імунолог та головний лікар телемедичної платформи, орієнтованої на алергіків. "Довгострокове здоров'я взаємопов'язане зі сном".

Коли ви вдихаєте алергени, такі як пил, ваш організм розпізнає ці крихітні частинки як небажані порушники і запускає запальну реакцію. Це викликає неприємний набряк та роздратування в носових ходах – так званий алергічний риніт.

Ваша імунна система також може включитися в роботу та викинути у кров гістаміни. Ці хімічні речовини служать захисниками вашого організму, але ж вони викликають одні з найбільш дратівливих симптомів алергії.

Якщо не лікувати алергічну реакцію на пил, вона може призвести до таких наслідків:

- чхання
- Закладеність
- закладеність носа чи нежить
- свербіж або сльозові очі
- свербіж у носі, у роті, у горлі або на шкірі
- постназальний кашель, або виділення слизу з носа в горло
- кашель
- хрипи, біль або здавленість у грудях, або задишка для людей, які страждають на астму

"Кожен, хто стикався з цими симптомами, знає, як важко розслабитися, відпочити та заснути", - каже Пескаторе.

В одному дослідженні людей, які страждають на алергію на пилових кліщів, понад 70% дорослих і 65% дітей сказали, що зверталися до лікаря з приводу проблем зі сном. Найбільш поширені проблеми зі сном включали загальну погану якість сну, хропіння, нічні пробудження та труднощі із засипанням.

Якщо ви підозрюєте, що алергія на пилових кліщів не дає вам спати ночами, перший крок - звернутися до медичного працівника для встановлення діагнозу та складання плану лікування. Поряд із медикаментозним лікуванням, зменшення впливу пилу у вашій спальні може допомогти вам повернути собі необхідний відпочинок.

5 способів очистити спальню від пилу для гарного сну

Пил може накопичуватися будь-де, але спальня - одне з найпопулярніших місць, де ховаються кліщі. Подушки, постільна білизна, матраци, пружини, штори, м'які меблі, килими, м'які іграшки та тварини – все це потенційні пастки для пилу.

Скористайтеся цими порадами, щоб запобігти появі пилових кліщів у вашому приміщенні для сну:

1. Застебніть їх. Використовуйте пилозахисні чохли на блискавці, щоб пил не накопичувався всередині подушок, матраца та пружинного блоку.
2. Усуньте їх за допомогою тепла. Стирайте простирадла та ковдри раз на тиждень у гарячій воді, щоб знищити пилових кліщів. Якщо це неможливо через тип тканини, покладіть їх у сушарку на 15 хвилин на гарячому режимі.
3. Подумайте про перепланування. Килими, штори, м'які меблі та подушки з пуховим наповнювачем - це те, що не можна людям з алергією на пил. Якщо це вписується у ваш бюджет, поміняйте ці предмети на тверді покриття для підлоги і рулонні штори, щоб ваша спальня стала ще краще.
4. Надягніть маску і протріть. Перепланування не по кишені? Спробуйте замість цього провести глибоке прибирання. Приблизно раз на тиждень надягайте маску, щоб захистити дихальні шляхи. Потім протріть поверхні вологою або промасленою ганчіркою. Всмоктуйте та затримуйте пил пилососом, безпечним для астми та алергії. Якщо у вас сильна алергія, вийдіть з дому приблизно на дві години після закінчення прибирання, щоб алергени, що залишилися в повітрі, встигли розсіятися.
5. Тримайте кімнату прохолодною та сухою. Пилові кліщі процвітають у теплому, вологому середовищі, тоді як люди найкраще сплять при температурі 18 градусів за Цельсієм. Щоб кліщі не селилися в приміщенні, тримайте кондиціонер увімкненим і регулярно вмикайте осушувач повітря.

Ці методи не дозволять повністю позбутися пилових кліщів. Але, зменшивши вплив пилу, вони можуть допомогти вам мінімізувати симптоми алергії, що не дають вам спати ночами.