Ортопедичний матрац: як часто його потрібно міняти та як продовжити йому життя?

Якісні ортопедичні матраци забезпечують відмінну підтримку хребта, гарантують повноцінний відпочинок, довго служать. Але рано чи пізно навіть найкращий матрац доведеться міняти. Виробники вказують термін експлуатації у паспорті виробів, але скільки насправді воно може використовуватись? Як часто його потрібно змінювати? Чи є спосіб збільшити термін служби спального місця? Розбираємось у темі.

Нормативний термін служби матраца

Позначений виробником термін служби фактично є орієнтовним, і говорить про те, протягом якого часу виріб здатний зберігати початкові експлуатаційні характеристики (ортопедичні властивості, пружність, геометрію, здатність до швидкого відновлення форми/об'єму). Залежить від типу виробу, якості, властивостей наповнювача, може варіюватися від 5 до 15 років:

 1. Пружинні матраци із незалежним блоком, здатні забезпечити максимальний ортопедичний та анатомічний ефект, — справжні довгожителі, оскільки служитимуть вірою та правдою 15-18 років.
 2. Моделі із залежними пружинами Боннель «живуть» 5-7 років, але при цьому відрізняються підвищеною міцністю, надійністю конструкції, підходять для великих користувачів.
 3. Матраци на основі піни менше схильні до деформації і здатні якісно «працювати» 8-12 років. У них немає жорстких елементів, фактично нема чому ламатися, що добре, а головною перевагою таких виробів фахівці вважають здатність швидко відновлювати обсяг після навантаження.

Але це ідеальні показники, а насправді термін служби виробу впливає ще й:

 • режим використання;
 • інтенсивність експлуатації;
 • фізичних параметрів користувача.

Матрац, що використовується для сну щодня, швидше прийде в непридатність, ніж спальне місце в гостьовій кімнаті, що використовується іноді. А швидкість фізичного зносу елементів конструкції безпосередньо залежить від ваги / статури користувача, навантаження, що надається їм на матрац.

Наскільки часто слід міняти матрац?

Шанси, що правильно підібраний матрац прослужить стільки, скільки заявив виробник (5; 7; 10; 15 років), досить великі. Але краще сприймати термін, зазначений у паспорті як умовний. А про те, що спальне місце настав час міняти (незалежно від того, скільки він прослужив у реальності!), свідчать наступні ознаки:

 • неприємний скрип пружин;
 • зміна рельєфу поверхні - про проблеми говорять бугорки, западини, нерівності, що проступають через чохол пружини, конструктивні деталі, ребра жорсткості;
 • неприємний запах;
 • ушкодження текстильного чохла.

Крім того, варто прислухатися до власного відчуття — якщо після сну в тілі відчувається дискомфорт, присутні больовий синдром у ділянці шиї, плечового пояса, попереку, шкірна алергія (за відсутності інших алергенів), отже, матрац не справляється зі своєю функцією.

А ще матрацу може знадобитися позапланова заміна. Це актуально, якщо виріб у хорошому стані не втратив своїх технічних параметрів, але перестав відповідати запитам користувача. Таке може статися, якщо людина:

 • сильно додав у вазі/схуд;
 • змінилося його зростання (з цієї причини часто змінюють матраци для дітей/підлітків);
 • переніс травму або страждає на захворювання, що передбачає сон на спеціалізованому матраці;
 • потребує більш м'якого/жорсткого спального місця через зміну способу життя, інтенсивних тренувань, зміни роботи.

Продовжуємо термін експлуатації матраца

Експерти зазначають, що за правильної експлуатації матраца можна значно продовжити «життя». Для цього потрібно:

 1. Підтримувати чистоту спального місця - регулярно провітрювати ліжко, прати чохол (якщо він знімний), використовувати наматрацник (краще вибрати модель з антибактеріальним просоченням).
 2. Провітрювати спальню, не допускаючи у приміщенні значного підвищення рівня вологості.
 3. Уникати потрапляння на поверхню рідини (для захисту виробу рекомендується використовувати чохол, що не промокає), а якщо це сталося, своєчасно якісно просушити виріб.

Важливо! Найпростіше знизити ступінь зносу двосторонніх моделей - це допоможе зробити регулярне перевертання. В результаті виріб зношуватиметься повільно, рівномірно, незначно.

У нашому каталозі представлені найкращі пружинні та безпружинні матраци із збільшеним терміном служби. Вибрати відповідний за ціною та параметрами виріб можна за допомогою зручного фільтра, а замовити товари для сну онлайн, заповнивши форму в «Кошику» із зазначенням адреси доставки. А якщо вам потрібна професійна допомога у виборі, зв'яжіться з нашим консультантом по телефону, замовивши зворотній дзвінок.

Каталог Матраци - Ліжка - Подушки