Ці 7 пісень допоможуть вам швидше заснути

Музика здатна змінювати наш настрій. Є симфонії, які допомагають нам зосередитися під час довгих робочих буднів, запальні треки, що мотивують нас на тренуваннях, та пісні про кохання, які створюють настрій для романтичних вечерь.

Немає нічого дивного в тому, що музика також має бути частиною нашого порядку перед сном. Дослідження показують, що люди, які страждають на безсоння, засинають швидше і мають кращу якість сну, коли слухають музику. Інше дослідження показало, що студенти, які слухали 45 хвилин класичну музику перед сном, спали краще за тих, хто слухав аудіокнигу або сидів у тиші.

Сила впливу музики на сон не дивує експертів. "Розслаблююча музика може уповільнити пульс та дихання, знизити кров'яний тиск - все це допомагає заснути", - каже Майкл Бреус. Музика також може впливати на наш розум.

Музика може бути справді потужним засобом, тому що вона дає вам можливість зосередитися на чомусь, крім того, що ви лежите в ліжку, намагаєтеся заснути і не можете", - каже В. Крістофер Вінтер. "Це відволікає вас від ваших думок і турбот".

Як використовувати музику для сну

Щоб максимально використати музичний супровід перед сном, необхідно пам'ятати про кілька речей. Головне – вибирати музику повільніше: Бреус рекомендує вибирати її в діапазоні від 60 до 80 ударів за хвилину.

"Час сну - не час для прослуховування пісень у швидкому темпі", - каже він. "Залишіть їх на той час, коли ви хочете прокинутися вранці". Бреус також є шанувальником того, щоб не слухати тексти пісень. "Дотримуючись інструментальної музики, ви не намагаєтеся стежити за словами", - каже він. "Це допомагає вашому мозку краще відпочивати".

Крім того, не соромтеся вибирати те, що вам подобається за звучанням. "Мені подобається ідея слухати те, що ви вже чули раніше", – каже Вінтер. "Ви не так сильно концентруватиметеся на пісні, тому що ви її вже знаєте".

Обов'язково уникайте композицій, які можуть спричинити негативні емоції. (Наприклад, пісня, яку ви слухали на повторі після тяжкого розлучення). Ніхто не почуватиметься готовим до сну, якщо він перенесеться в дуже емоційний період свого життя.

Методи прослуховування музики, рекомендовані експертами:

1. Не користуйтеся навушниками. Вони можуть бути незручними, коли ви лягаєте головою на подушку.
2. Переконайтеся, що повідомлення вимкнено, якщо ви слухаєте телефон.
3. Почніть включати пісні для сну приблизно за 30-45 хвилин до того, як ви захочете заснути. Це дасть музиці час вплинути на вас.
3. Виберіть плейлист, який триває близько 90 хвилин. Таким чином, ви не прокинетеся о 3 годині ночі, досі чуючи музику.
Нарешті, якщо музика для сну не допоможе вам заснути в першу ніч, не здавайтеся. "Дослідження показують, що вплив прослуховування музики під час засинання може посилюватися з часом", - каже Бреус.

Зробіть це частиною вашого ритуалу перед сном, і протягом кількох тижнів ви можете виявити, що музика стане для вас заспокійливою колисковою, що занурює вас у сон.

Музика для сну, яка допоможе вам заснути

Ось кілька найбільш рекомендованих треків, які допоможуть вам заснути – всі їх можна знайти безкоштовно в Інтернеті:

1. "Weightless" by Marconi Union

Забавний факт: гурт працював зі звукотерапевтами, щоб досягти розслаблюючого характеру цієї мелодії.

2. "Watermark" by Enya

Ця композиція ніяк не може залишитися поза увагою.

3. "We Can Fly" by Rue du Soleil

Ця пісня звучить у всіх спа-салонах світу.

4. "Clair de Lune" by Claude Debussy

Назва цієї фортепіанної п'єси у перекладі з французької означає "місячне світло", що робить її ідеальною піснею для сну.

5. "Canzonetta Sull'aria" by Mozart

Хоча в цій пісні є слова, спів у цій опері настільки делікатний, що не відволікає.

6. “Nocturne Op. 9 No. 2” by Chopin

Це найпрекрасніша фортепіанна п'єса з будь-коли створених.

7. "Electra" by Airstream

Вона трохи сучасніша, ніж деякі інші пісні в цьому списку, але така ж розслаблююча.