Використовуйте ці 4 правила при відході до сну, щоб допомогти дитині добре виспатися

А ще є "мистецтво" досягнення успіху уві сні, яке принаймні не менш важливе для того, щоб кожен отримував свої сон. Для тих батьків, які хочуть покращити сон своєї сім'ї, "мистецтво" зазвичай полягає в тому, щоб зрозуміти, що найкраще підходить для вашої дитини, її поведінки, темпераменту та характеру.

Щоб створити ефективний режим відходу до сну, почніть з того, що візьміть до уваги, що самостійне засинання та регулярне отримання гарного сну – це те, чому діти мають навчитися. Як і годування грудьми, сон - це один із тих видів діяльності, які "природні", але не завжди приходять самі собою. Якщо ви хочете допомогти своїй дитині навчитися цій важливій навичці, ось проста, але ефективна стратегія для успішного засинання.

Наступний здоровий режим сну включає те, що я давно називаю 4 правила відходу до сну. Ці навички сну можуть бути легко реалізовані в порядку, зазначеному нижче, і введені так рано, як вам подобається. Насправді чим раніше вони будуть введені, тим краще. Проблемна поведінка під час сну може початися рано, і її важко зламати, тому краще уникати введення не найкращих навичок, таких як умовляння перед сном або солодкі частування в обмін на солодкий сон. Натомість візьміть на себе зобов'язання використовувати 4 правила.

Купання

Прийняття ванни є гарним офіційним початком процедури відходу до сну. Купання в ліжку заспокоює і гігієнічно, а також допомагає встановити регулярний розпорядок дня, забезпечуючи очевидну зупинку денної активності та чіткий сигнал про те, що настане час сну. Купання після останнього годування груддю або пляшкою протягом дня може бути особливо корисним для немовлят, які починають засипати за допомогою годування. Зрештою, заснути під час процесу роздягання та купання практично неможливо. На щастя, цю процедуру можна легко повторювати щоночі. Хоча дітям не обов'язково приймати ванну щовечора, більшості дітей вона дуже подобається, і це чудовий спосіб розпочати підготовку до сну.

Чистка зубів

Звичайно, ми знаємо, як важливо навчити дитину чистити зуби перед сном. Але окрім гігієни зубів є й інша користь: Чищення зубів – це одна з найпростіших звичок, яку найлегше прищепити в ранньому віці – ще до появи зубів, оскільки немовлята та діти ясельного віку люблять класти до рота все поспіль. Щоб привчити дітей чистити зуби, корисно читати з ними книги з цієї теми. Що стосується того, що має бути першим - купання або чищення зубів, - то це не має значення, головне, щоб вони обидва були після останнього "їди" за день.

Книги

Будучи прихильником користі ранньої грамотності, я не можу уявити собі кращого режиму сну, ніж той, який включає читання книг перед сном. Зрештою, користь читання – навіть для найменших дітей – очевидна. Крім того, читання щовечора - це недорога, приємна та легко повторювана процедура. Як додатковий бонус, це також процедура, яка природно викликає сонливість у дітей, і її можна легко взяти з собою в дорогу, щоб допомогти вашим дітям заснути в незнайомій обстановці.

Ліжко

Четвертий та останній пункт полягає в тому, щоб укласти дітей у ліжко безпечно та комфортно. Існує безліч прийнятних варіацій, залежно від віку, характеру та потреб вашої дитини уві сні. Для дітей до року це, безумовно, повинно включати безпечне ліжечко або люльку і не мати на увазі фактичного "укладання", оскільки для безпеки рекомендується використовувати ковдри замість вільних. Для малюків і старших дітей існують й інші різні міркування щодо сну - від часу до типу ліжка і матраца.

Звичайно, цей розпорядок дня не конкретний і може бути скоригований відповідно до потреб та переваг вашої родини. Але в цілому ваша головна мета щодо 4 правил повинна залишатися незмінною: створити спокійне, безпечне середовище для сну, в якому ви зможете допомогти своїй дитині опанувати мистецтво і науку гарного сну.