Як краще спати, якщо у вас алергія ночами?

У вас одночасно закладено носа і нежить. У вас сверблять очі, болить горло і ніздрі. Так, це ваша стара знайома алергія з'явилася якраз вчасно, щоб не дати вам заснути, навіть коли ви виснажені.

Ми часто думаємо, що ці симптоми не дають нам спати - і вони, звичайно, можуть. Але у випадку з алергією діє дещо мікроскопічніше. Поширеними тригерами алергії, які впливають на наші дихальні шляхи, є:

- пилові кліщі
- пилок
- суперечки плісняви
- лупа свійських тварин
- тарган послід
- побутові засоби для чищення з сильним запахом

Ці тригери можуть стати руйнівниками сну, коли вони накопичуються у вашій кімнаті і викликають сонливість та зниження бадьорості вранці.

На щастя, з усіма цими проблемами можна впоратися, особливо якщо зробити своєчасні кроки у боротьбі з ними. Насправді дослідження алергії і сну показують, що чим краще ми дотримуємося графіку прибирання і використовуємо засоби від алергії, тим більше у нас шансів утримати симптоми на відстані.

Чому алергія заважає спати та порушує сон

Коли ваш організм відчуває присутність алергічного загарбника, він вивільняє гістамін – сполуку, яку він виробляє, щоб змусити нашу імунну систему захищатися від інфекцій. Зазвичай гістамін працює добре, але коли йдеться про алергію, гістамін, як правило, реагує надто бурхливо. Незважаючи на те, що наш мозок знає, що деякі речі є нешкідливими, наше тіло все одно вважає їх інвазивними.

"Гістамін дає сигнал мозку не спати, - каже доктор Монік Мей, медичний директор з питань сну. Гістамін також є нейротрансмітером, що сприяє пробудженню. "Ось чому антигістамінні препарати - ліки, що блокують дію гістаміну, - викликають сонливість".

Чому алергія загострюється вночі

Якщо ви коли-небудь помічали, що ваша алергія проявляється під час сну, в середині ночі, відразу після пробудження або у всіх трьох випадках, то ви не є прихильником теорії змови. Дослідження показують, що рівень гістаміну слідує за нашим біологічним годинником, або циркадним ритмом.

Рівень гістаміну починає підвищуватись приблизно в той час, коли ми зазвичай хочемо спати, посилюючи симптоми алергії. "Рівень гістаміну, як правило, досягає піку в ранній ранковий годинник і знижується до найнижчого рівня в другій половині дня", - говорить Мей.

Звичайно, симптоми алергії самі по собі також можуть призвести до того, що людина повертатиметься. "Алергія може викликати закупорку носових ходів і утруднити дихання", - пояснює Мей. "Слиз та дренаж, викликані симптомами алергії, можуть також заблокувати горло та дихальні шляхи".

Ці закупорки не тільки впливають на здатність дихати вночі, вони також можуть викликати занепокоєння з приводу сну, тому що ви вже боїтеся неприємних відчуттів, що призводить до безсоння, проблем із засинанням, погіршення якості сну та зниження ефективності сну. А якщо у вас вже є ризик хропіння та апное уві сні, алергія може спровокувати чи посилити ці проблеми. Дослідження показують, що алергія може коротити REM-стадію сну у дітей і може бути пов'язана з апное уві сні у тієї ж групи.

Ці ж проблеми можуть виникати і при звичайній застуді, хоча дослідження показують, що гістамін - це не запальний процес, який винен у цих симптомах. І хоча з застудою легше боротися заздалегідь, за допомогою харчування, фізичних вправ і гігієни, знання того, як впоратися з алергією на льоту також є стратегією, яку потрібно мати при собі.

Ось як простягнути руку допомоги гістаміну, щоб він не зіпсував ваш сон.

Поради щодо запобігання алергії та запобігання чхання в ліжку

Не дуже приємним фактом є те, що ваші постільні приналежності є домом для пилових кліщів, пилку, лупи домашніх тварин та інших тригерів. Чим довше ви не чистите ці речі, тим більше накопичується тригер алергії, викликаючи деякі реакції з часом, а не в певний сезон.

Щоб уникнути сверблячки і нежиті, заплануйте невелике попереднє прибирання у спальні.

- Прайте постільну білизну раз на тиждень, використовуючи найгарячіші режими прання та сушіння, рекомендовані для вашої тканини.
- Тримайте вікна закритими, щоб пилок та вуличний пил не потрапляли у вітряні дні.
- Змінюйте фільтри системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря приблизно раз на 90 днів або відповідно до рекомендацій виробника.
- Раз на тиждень протирайте пил і пилососте спальне місце, включаючи штори та узголів'я ліжка.
- Уникайте перебування на відкритому повітрі в періоди високого вмісту пилку, особливо весняним ранком та осіннім вечором.
- Мийте волосся перед сном після перебування на свіжому повітрі.
- Щодня приймайте ліки від алергії за рецептом або безрецептурними препаратами, розпочавши прийом за кілька тижнів до початку звичайного сезону алергії.

Пріоритет сну, коли у вас є симптоми

Позбутися алергічних тригерів не завжди легко, але зусилля того варті.

"Коли алергія впливає на кількість і якість вашого сну, - каже Мей, - вона може зрештою позначитися на якості вашого життя і викликати серйозніші проблеми зі здоров'ям. Хороший нічний сон допомагає зміцнити імунну систему, яка допомагає боротися з інфекцією та симптомами алергії ".

Створення специфічного для алергії режиму сну також одна із способів полегшення дискомфорту. Наприклад, замість того щоб відразу лягати в ліжко, розслабтеся за допомогою дифузорів та ефірних олій, які допоможуть впоратися із закладеністю носа та розслабитися.

Спробуйте дихальні вправи, щоб повітря проходило через легені, і сховайте телефон, щоб зосередитись на сні, а не сподіватися, що пошук в Інтернеті в останню хвилину врятує ніч. Адже найкращим рішенням проблеми алергії під час сну може бути просто дозволити вашій імунній системі працювати протягом ночі.