Як знайти найкращу подушку для вашого сну

Якщо ви колись намагалися заснути на похідному килимку або в тісному кріслі економ-класу, ви знаєте, як важливо спати в комфортних умовах. Ми витрачаємо незліченну годину на вибір кращого матраца, оптимізацію простору для сну і намагаємося дотримуватися правильного режиму сну. І хоча все це відіграє важливу роль у тому, наскільки добре ми висипаємося і наскільки відпочиваючими почуваємося після пробудження, ми часто не беремо до уваги найважливішу частину цього рівняння: скромну подушку.

Пройдіться практично будь-якими магазинами, і ви знайдете безліч подушок. Зайдіть в Інтернет, і вибір може стати просто приголомшливим через широкий діапазон цін. Але чи каже ціна подушки про її якість? І як дізнатися, чи правильно ви вибираєте подушку для свого стилю сну?

Чому ваша подушка справді має значення

Коли справа доходить до подушок, універсальний підхід може стати рецептом для болю в шиї вранці або обертання протягом ночі. Оскільки у всіх нас різна будова тіла і пози для сну, правильна подушка дійсно індивідуальна для кожної людини. Це особливо важливо, якщо у вас проблеми зі сном через болі в спині, шиї або плечах. Це означає, що улюблені подушки ваших друзів можуть вам не підійти - подушка вашого найкращого друга може виявитися вашим найлютішим ворогом уві сні. Чи достатньо цього, щоб вам захотілося закопатися головою в подушку? Читайте далі поради про те, як найкраще підібрати подушку для вашого сну.

Щоб допомогти розшифрувати всі тонкощі та нюанси подушок, ми звернулися до професіоналів та проконсультувалися експертом зі сну Раулем Давілом. Давіла не тільки спеціалізується на підборі подушок, щоб допомогти вам знайти оптимальний варіант, він також має ноу-хау, щоб розповісти нам про кілька важливих моментів при покупці нової подушки.

Пояснення основних термінів, пов'язаних із подушками

Вибираючи нову подушку, ви можете зіткнутися з термінами "висота" та "наповнення", які можуть бути не зовсім зрозумілими. Давіла пояснює це просто як різницю між висотою подушки та матеріалом, яким вона наповнена. Наповнювач – це те, з чого зроблена внутрішня частина подушки.

Наповнювач - це, мабуть, найважливіший фактор при виборі подушки для вашого сну, тому що він безпосередньо впливає на те, чи буде ваша шия напружена або комфортно підтримуватиметься. Статура, а також положення під час сну визначать ідеальну для вас висоту подушки.

Поширені матеріали для наповнення подушок включають піну з ефектом пам'яті, пух, бавовну, поліфіл і латекс. Всі вони мають свої переваги та відчуття під час сну, тому правильний вибір матеріалу наповнювача багато в чому залежить від ваших особистих уподобань. "Очевидно, що ми можемо підказати вам правильне рішення, - каже Давіла, - але, зрештою, це має бути зручно. Вона має вам подобатися, тому що ви збираєтеся на ній спати".

Вибираючи відповідний наповнювач для подушки, перевірте, наскільки його характеристики відповідають вашим потребам під час сну. Наприклад, подушки з піни з ефектом пам'яті можуть містити охолоджувальні гелеві матеріали, які відмінно підходять для сну в спекотні ночі. Також корисно буде дізнатися, як чистити подушку, що цікавить вас. Нарешті, вкладення коштів у захисний чохол для подушки - чудовий спосіб підтримувати гігієну вашої нової подушки і запобігти накопиченню пилу або поглинання поту.

Найкраща подушка для людей, що сплять на животі, спині та боці.

Давіла пояснює, що коли ми стоїмо, то наша шия пряма. Якщо ми стоїмо перед дзеркалом, наша голова та шия розташовуються по центру тіла, не відхиляючись вправо чи вліво. Але коли настає час сну, часто подушка сприяє нахилу шиї. Розподіліть цей постійний нахил на всю ніч сну, і не дивно, що ми прокидаємося з почуттям скутості та болю. Щоб отримати деяке полегшення, Давіла розповідає, як знайти найкращу подушку, яка відповідає вашому сну та підтримує голову та шию у правильному положенні.

Сплячі на животі

Давіла пояснює, що з усіх положень для сну, що сплять на животі, потрібна найтонша подушка. Тим, хто спить на животі слід шукати подушку з невеликим запасом висоти, щоб голова не нахилялася занадто далеко. Оскільки голова і шия вже повернуті в одну сторону, важливо не дозволяти шиї повертатися далі в бік хребта. Подушка з низьким ступенем пружності може стати найбільш зручним вибором для тих, хто спить на боці, забезпечуючи підтримку голови, амортизацію та комфорт.

Люди, що сплять на спині

"Люди, які сплять на спині, можуть обійтися практично будь-якою подушкою, - каже Давіла, - Звичайно, не варто вибирати занадто велику, щоб голова не піднімалася надто високо і не напружувалася шия". У цьому випадку важливо враховувати особливості вашого тіла та власні уподобання, щоб знайти те, що вам найбільше підходить. Насамперед, правильна подушка підтримуватиме шию та голову на одній лінії з хребтом, не викликаючи нахилу вгору або вниз.

Люди, що сплять на боці

За словами Давіли, людям, що сплять на боці, найкраще підходять подушки із середнім або високим ступенем жорсткості. Точна висота подушки, яка ідеально підходить для сплячих на боці, залежить від індивідуальних особливостей кожної людини, переважно це залежить від того, скільки місця між матрацом і головою створює плече. В ідеалі подушка має повністю заповнювати цей простір. Надто низька подушка може дозволити голові нахилитися у бік матраца, а надто пухнаста подушка може призвести до нахилу голови та шиї вгору, що може викликати напругу м'язів протягом ночі.

Все ще не впевнені

Ідеальна подушка для вас залежить від ваших особистих уподобань та стилю сну. Також важливо враховувати тип матраца, на якому ви спите. М'який матрац може означати, що найкраще підійде подушка з трохи великим запасом висоти, оскільки, швидше за все, подушка трохи просідатиме.