Як часто потрібно міняти подушки?

Рік може пролетіти непомітно, якщо це весь час, який ви проводите зі своєю подушкою. Справді, базова подушка розрахована лише на один рік.

Думаєте, це надто агресивний термін для заміни? Згадайте всі ночі, коли ви відпочивали, поверталися та переверталися на скромному підголівнику. Він обіймав ваші найважчі сни і, можливо, навіть увібрав у себе кілька ридань. Якщо ви вклали гроші в якісніший варіант і добре за ним доглядаєте, у вас буде більше часу.

"Різниця як матраци і так дуже велика, а різниця між якістю подушок ще більше, - говорить Стівен Фергюсон, експерт зі сну. Чим вище якість подушки, тим краще вона підтримує голову і шию, і тим довше ви можете на неї покладатися". "Деякі з моїх подушок прослужили мені довше, ніж слід, але вони служать вічно, особливо якщо підтримувати їх у чистоті за допомогою водонепроникної протекції".

Але якщо ви прокидаєтеся з тріщинами в шиї або прищами на обличчі - це, швидше за все, ознака того, що ви користуєтесь подушкою, яка вже відслужила свій термін.

Це ознаки того, що настав час замінити подушку

Середня подушка прослужить вам один рік, але, як згадує Фергюсон, якість, яка певною мірою визначається ціною, може мати величезне значення для того, як довго вам варто тримати підголівник. Деякі пухові подушки вищої якості, якщо їх правильно доглядати, можуть прослужити багато років (Марта Стюарт стверджує, що в неї є пухові подушки, яким 15 років!)

Якщо ви не знаєте, коли міняти подушку, ось кілька ознак того, що вона вже не підходить для нічного відпочинку:

1. Ваша подушка плоска, комковата або не пушиться. Якщо вона не складається навпіл, швидко здувається або виглядає так, ніби її пропустили через м'ясорубку, отже, її час міняти. "Якщо ваша подушка не зберігає своєї первісної форми, коли ви нею не користуєтеся, це ознака того, що її потрібно замінити", - каже Фергюсон.

2. Вона пахне чи має жовті плями. Олії вашої шкіри та волосся, а також сльози та піт вбираються у подушку – навіть через чохол. За кілька років на подушці можуть утворитися плями, запахи і, можливо, навіть пліснява або грибок, особливо у вологому середовищі.

3. Ви чхаєте, у вас червоні очі або свербіж поблизу подушки. У подушках можуть накопичуватися пилові кліщі, які можуть спричинити алергію. Людям, які страждають на астму, можливо, варто частіше міняти подушки.

4. У вас болить голова або шия, коли ви прокидаєтеся. Подушка повинна підтримувати голову та вирівнювати хребет уночі. Пам'ятайте, що вага голови становить 11-12 кілограмів, що може призвести до зношування подушки через кілька років.

5. За останній рік ви використовували її не лише для сну. Використання її як стол для ноутбука, подушки для тіла або для інших занять пізно ввечері впливає на структуру подушки.

Коли подушки на вашому ліжку перестають справлятися зі своїм завданням, їх час замінити - але не варто дивитися на це як на поблажку. Можна вибрати різні подушки.

Який тип подушок служить найдовше

Як зазначив Фергюсон, якість подушки багато в чому визначає, як довго ви зможете її зберігати. "Якщо ви витрачаєте на подушку не менше 100 доларів, вона має прослужити вам три роки", - каже він. Майте на увазі, що багато подушки в цьому діапазоні високої якості - такі як подушки з піни з пам'яттю, гібридні та латексні - як правило, не підлягають пранню, тому для захисту від вологи та пилових кліщів їм потрібні міцні протектори.

Хоча подушка з високою ціною може здатися надмірно розкішною, Фергюсон дає нам кілька порад: "Не купуйте подушку, виходячи з того, як довго вона прослужить. Насамперед вона має бути зручною". Як часто ви проводите час, перевертаючи подушку, щоб знайти прохолодне місце чи отримати більше підтримки? Якщо вашій голові не зручно, то нічого іншого і бути не може.

Як підтримувати чистоту подушки

Поводьтеся з новою подушкою як з троном, щоб спати як королівська особа. Ось кілька найкращих методів, які допоможуть зберегти вашу подушку чистою, очищеною від пилу та кліщів і міцною доти, доки не прийде час купити нову:

- Використовуйте захисну наволочку на блискавці. Захисні чохли на блискавці краще захищають подушку від пилових кліщів, рідин та інших забруднень, ніж відкриті чохли. Якщо ви використовуєте подушку з піни з ефектом пам'яті, гібридну або латексну подушку, вам знадобиться захисна наволочка, оскільки такі подушки не можна прати.

- Проведіть точкове чищення подушок, які не можна прати в машині. Зніміть чохли, розпорошіть на пляму рівні частини білого оцту та води та відіжміть чистою тканиною. Дочекайтеся висихання та повторіть процедуру за потреби.

- Розпушуйте подушку щоранку. Або хоча б час від часу. Для пухових, волокнистих та м'яких подушок розпушування допомагає видалити пил та відновити форму.

- Дезодоруйте її на сонці кожні два тижні. Зніміть наволочку і залиште подушку в спекотному місці щонайменше на три години. Якщо ви посипаєте подушку харчовою содою для додаткового дезодорування, не забудьте після цього ретельно пропилососити подушку.

- Взимку киньте волокно та пух у сушарку на 10-15 хвилин. Не робіть цього з подушками із піни з ефектом пам'яті, гібридними чи латексними подушками!

- Прайте та сушіть подушки з волокна та пуху кожні 6 місяців з порошковим миючим засобом. Встановіть режим делікатного та теплого прання та переконайтеся, що подушка повністю висохла, інакше на ній може з'явитися цвіль!

Готові придбати нові подушки

Ось кілька питань, які допоможуть визначити, яка подушка вам підходить:

1. Ви спите на спині? Невелике дослідження за участю 20 осіб показало, що ортопедичні подушки краще охолоджують та підтримують, ніж подушки з піни з ефектом пам'яті та пера.

2. Чи болить у вас шия вранці? Теоретичний огляд досліджень подушок показав, що подушка для шиї з твердою підтримкою та здатністю не остигати краще допомагає при болях у шиї.

3. Чи потрібна вам підтримка плечей? Ортопедична подушка може підійти краще, ніж стандартна пухова або волокниста подушка.

4. Чи потрібно вам для гарного сну щось гіпоалергенне, охолоджувальне або, можливо, гібридне? У ході невеликого дослідження було виміряно температуру 20 осіб, які протягом 30 хвилин лежали на 3 різних типах подушок, і було зроблено висновок, що ортопедичні подушки були холоднішими, ніж подушки з ефектом пам'яті та пір'яні.

Ви можете помітити, що ми не включили до списку тих, хто спить на животі. Якщо це ви, то вам варто дізнатися, як змінити положення уві сні. Спробували? Тоді вам варто звернути увагу на жорсткий матрац для підтримки хребта.