Як пристосуватися до нового матраца?

Нова пара кросівок, яка викликала мозоль після першої ж пробіжки місцевістю, зажадала кількох носінь, щоб звикнути до неї. Новим джинсам, які після першого прання виявилися занадто жорсткими, теж знадобилося трохи часу, щоб підійти як рукавичка. Те саме відбувається і з новими матрацами - може знадобитися кілька ночей, щоб виспатися так, як ви мрієте. Небагато терпіння та практичне використання повинні допомогти вашому новому матрацу досягти 100%.

Як правило, період звикання до нових матраців може займати від 30 до 90 днів, і те, наскільки плавним буде цей перехід, залежить від того, яким був попередній матрац.

Якщо ви спали на матраці, що провисає, комковатому або не підтримує ваше тіло, вашому тілу може знадобитися деякий час, щоб зрозуміти, що йому більше не потрібно напружуватися. У такому разі, можливо, вам варто практикувати прогресивне м'язове розслаблення у ліжку як фізичне нагадування. Нові технології або матеріали можуть також вимагати часу для звикання.

Також цілком можливо відчути себе комфортно і добре відпочили вже після першої ночі, а не через три місяці. Але якщо ваш новий матрац не виправдовує ваших очікувань прямо з упаковки, є багато причин виявити трохи терпіння, перш ніж сформувати остаточну думку - або розглянути питання повернення.

До та після: Чому використання нового матраца - це нормально

Те, що здавалося найзручнішим матрацом у магазині, може здатися зовсім іншим після того, як ви розкладете його вдома, особливо якщо він був у коробці.

"Сон на новому матраці може призвести до того, що вранці ви почуватиметеся більш болісно і скуто, оскільки він може бути трохи жорсткуватий", - каже Алекс Тауберг, спортивний мануальний терапевт і сертифікований лікар з лікування хребта з Піттсбурга.

Аналогічно, матеріали, з яких виготовлений ваш новий матрац, також впливають на час звикання. Наприклад, якщо ви звикли до матраца на пружинах і перейшли на матрац з піни з пам'яттю, вам потрібен час, щоб піна пристосувалася до вашого тіла. Гібридні та латексні матраци також можуть бути зручнішими відразу.

І пам'ятайте, що підтримка матраца полягає не в тому, наскільки він жорсткий. Підтримуючі шари фактично підтримують обрану вами подушку - це означає, що якщо ви вирішите, що матрац занадто твердий для вас, ви не жертвуватимете підтримкою під час сну, вирішивши вибрати м'якший верх. Швидше, ви додасте собі трохи м'якості за рахунок тих же шарів, що підтримують. Деякі експерти зі сну порівнюють твердий матрац із лежанням на підлозі.

Випробуйте свій матрац на міцність протягом 60 хвилин

Скористайтеся перевагами нового матраца і дозвольте йому стати причиною того, що ви проводите більше часу за відпочинком.

"В ідеалі ваш матрац повинен дозволяти вашому тілу повністю розслабитися і не створювати навантаження на анатомічні структури вашого тіла", - каже Тауберг. "Лягаючи на ліжко, ви повинні почуватися комфортно і бути в змозі залишатися в зручному положенні не менше 60 хвилин".

Знаючи це, ви захочете робити покупки в місцях, де діє щедра політика повернення, просто про всяк випадок. На щастя, більшість матраців поставляються з багатомісячним випробуванням, оскільки лежати на декількох матрацах протягом 60 хвилин у магазині – не найпоширеніший метод, на який люди мають час. І поки ви знаходитесь в магазині, не соромтеся звернутися за допомогою до консультанта. 

4 поради щодо догляду за новим матрацом

Як і хороша пара взуття, ваш новий матрац з часом звикає, забезпечуючи більший комфорт та звичність.

1. Переконайтеся, що у вас є хороша основа
Якщо ви змінюєте матрац через вік, можливо, саме час звернути увагу і на його основу. Без належного каркаса ліжка ваш новий матрац може не отримати достатньої підтримки, а отже, і ваше тіло також. Згодом це може вплинути на те, як ви звикнете до нового пристосування, і навіть прискорити зношування матраца - і вашого тіла.

"Коли матрац починає втрачати підтримку, стає важче залишатися в комфорті протягом тривалих періодів часу, оскільки тілу доводиться покладатися на м'язи та суглоби, щоб забезпечити належну підтримку", - каже Тауберг. "Коли це починає відбуватися, прокидатися з болем чи скутістю - звичайна справа".

Якщо ви переходите на регульовану основу, знайте, що може знадобитися час на адаптацію, особливо якщо ви вирішили спробувати спати з трохи піднятими ногами або тулубом.

2. Дайте йому провітритися
Ваш новий матрац працюватиме краще, якщо ви дасте йому подихати. Не кладіть на нього простирадла протягом кількох годин, щоб забезпечити додатковий приплив повітря. Якщо це ліжко в коробці, їй знадобиться деякий час, щоб відновити свою початкову форму.

Порада: якщо у вас матрац із піни з пам'яттю або гібридний матрац, тепло допоможе пом'якшити матеріал, щоб він обіймав ваше тіло так, як ви хочете. Остерігайтеся занадто високих температур - це може утруднити засипання.

3. Покатайтеся на ньому
Якщо вам здається, що ваш новий матрац занадто жорсткий або жорсткий, можливо, йому не завадить додаткова вага. Не соромтеся кататися на ньому або просто проводьте на ньому більше часу за читанням або переглядом серіалу, щоб пом'якшити його та дати вашому тілу більше часу звикнути до нової опори.

4. Залишайтеся послідовними
Ви спали на новому матраці першої ночі, і він вам не сподобався? Легко звинувачувати у всьому матрац, але спробуйте спати на ньому, дотримуючись послідовної гігієни сну, щоб виявити причини проблем зі сном. З часом стане ясно, чи викликано погане засипання новим ліжком або, можливо, іншим порушенням сну.

Коли ми опиняємося в новій обстановці сну, наш мозок стає більш пильним до нових небезпек. Це справедливо як для нового місця, так і для нового ліжка, тому не забудьте дати собі достатньо часу, щоб мозок перестав бути пильним.

Інші поради для кращого сну вночі

Не дивно, що від того, наскільки комфортно ви почуваєтеся на матраці, багато в чому залежить якість вашого сну. Ніхто не хоче, щоб сон був неповноцінним. Але ви також не хочете звинувачувати у всіх своїх обертаннях матрац, особливо, коли ви тільки починаєте з ним знайомитися.

Як і в будь-яких інших відносинах, коли ви з'ясовуєте, чи ви створені з матрацом один для одного, важливо звертати увагу на інші елементи, які підтримують ваш сон. Легко звинувачувати у всьому матрац, але варто переконатися, що у вашій спальні прохолодно, темно і тихо, і ви дотримуєтеся найкращої гігієни сну, щоб звести до мінімуму нічні неприємності.