Як прати подушки правильно?

Ви тут, тому що запитуєте "Як довго я можу не прати свою подушку?". Можливо, ви навіть сподіваєтеся, що ми дамо вам інформацію, яка допоможе вгамувати тривогу з приводу того, чи справляється ваша наволочка зі своїми обов'язками чи ні. Але у нас є для вас кілька істин, з якими, можливо, буде важко заснути: Ваша подушка – ідеальне середовище для процвітання бактерій та пилових кліщів.

У цьому є сенс, якщо подумати – і повірте нам, ми хотіли б, щоб було інакше! Але коли ви лягаєте відпочивати щоночі, ваша подушка збирає піт, слини, засоби для догляду за шкірою, волосся та багато іншого. Тож як давно ви знову прали свою подушку?

Як часто слід прати подушки?

Для підтримання чистоти подушок достатньо прати їх раз на два-три місяці. Тоня Харріс, експерт з прибирання та токсинів навколишнього середовища та співзасновник Slightly Greener, зазначає, що якщо у вашому ліжку сплять домашні тварини або ви страждаєте від алергії, то вам слід прагнути прати їх хоча б раз на сезон.

У проміжках між пранням можна підтримувати чистоту подушок, щодня розпушуючи їх. Щоденне розпушування подушок допомагає позбутися пилу і запобігти його накопиченню. Якщо у вас є час, непогано повісити подушки на кілька годин на вулиці на мотузку для білизни (в сонячну погоду і без вологості), щоб вони висохли і запобігти появі цвілі.

Як правильно прати подушки в пральній машині

Перш ніж кинути подушку у пральну машину, уважно прочитайте бирку.

Як прати подушку, залежить від того, з чого вона зроблена - деякі матеріали вимагають дбайливого поводження, щоб не зіпсувати їх у процесі прання.

Хоча на бирці більшості подушок вказані інструкції з прання, є кілька загальних порад, про які слід пам'ятати під час прання, а деякі подушки взагалі не можна піддавати машинному пранню:

Переконайтеся, що ваші подушки безпечні для прання.

Якщо це так, зверніть увагу на обмеження температури або миючих засобів, оскільки деякі матеріали можуть постраждати при більш грубих циклах полоскання. Харріс радить використовувати теплу або гарячу воду і рідкий засіб для прання, щоб зберегти подушку в найкращому вигляді.

Використовуйте гарячу воду та делікатний цикл у пральній машині

Алекс Варела, генеральний менеджер Dallas Maids, клінінгової служби, розташованої в Техасі, рекомендує знищувати бактерії за допомогою найгарячої води: "Ви можете запустити цикл на самому гарячому режимі, додавши засіб для чищення і пральний порошок, щоб переконатися, що подушки будуть продезінфіковані". Харріс додає, що делікатний режим найкраще збереже цілісність подушки.

Використовуйте білий оцет і перекис водню для глибокого чищення

Якщо вам здається, що ваші подушки потребують більш глибокої очистки, Варела каже, що їх можна випрати з однією чашкою білого оцту і двома чашками перекису водню, які видалять практично всі сліди запаху, бактерій та бруду.

Щоб подушки зберігали свою форму та чистилися рівномірно, завжди слід прати подушку разом з іншим великим предметом

"По можливості прайте дві подушки", - каже Харріс. "Або покладіть кілька додаткових предметів одягу або рушників, щоб машина була збалансована".

Можливо, вам захочеться використати додатковий віджим для подушки

Якщо машина не була правильно збалансована, або у вас стара чи чутлива пральна машина, ви можете виявити, що на подушках з'явилася вода та краплі. У цьому випадку покладіть їх назад у пральну машину та запустіть цикл зливу та віджиму, який видаляє зайву воду та залишить подушки у кращому стані для сушіння.