Як вибрати тонкий ортопедичний матрац і не розчаруватися у покупці?

Недорогий тонкий ортопедичний матрац - відмінне рішення, коли необхідно покращити характеристики спального місця: вирівняти поверхню основного матраца/дивану, зробити її м'якшою, приховати ребра жорсткості, стики конструктивних елементів. Підійде він і для відпочинку на дачі, організації гостьового ліжка або комфортного чилауту. А щоб не розчаруватися в покупці, потрібно правильно вибрати модель.

Що є тонким матрацом?

Тонкі матраци на диван, які найчастіше називають топерами або футонами, ― вироби завтовшки до 10 сантиметрів. Вони відносяться до категорії безпружинних матраців, виготовляються з екологічних, гіпоалергенних, біологічно інертних матеріалів:

 • латексу (натурального із соку гівеї або штучного) - забезпечує анатомічно правильне положення хребта, допомагає розслабити м'язи;
 • кокосової койри - прикрадає нерівності, нівелює дефекти спального місця, гарантує якісну підтримку тілу за рахунок щільної структури;
 • пінополіуретану є бюджетною альтернативою латексу, гарантує комфорт, але за характеристиками помітно поступається латексу;
 • інноваційні піни, що «запам'ятовують» позу користувача.

Переваги тонких матраців для сну

Фахівці вважають топер універсальними виробами, що дозволяють вирішити багато завдань. А їх головними перевагами є:

 1. Мобільність. На відміну від важких моделей із пружинами футони не надто важкі (3 кг) і надзвичайно мобільні. Їх легко переміщати, брати на дачу, поїздки, походи, кемпінги.
 2. Простота експлуатації. Для експлуатації футону немає необхідності спеціально підбирати ортопедичну основу: її можна покласти на диван, ліжко, підлогу - спати буде зручно скрізь.
 3. Можливість компактного зберігання. Організувати зберігання можна в скрученому/складеному вигляді в вбиральні, стінній шафі, на антресолях, що дозволить заощадити корисну площу. Це зручно, якщо виріб використовується як гостьове спальне місце або забирається на день.
 4. Зручність транспортування. Тонкі матраци на диван перевозять у багажнику або салоні автомобіля, просто згорнувши в рулон або склавши.

Коли потрібний топер?

Необхідність купити топер очевидна, якщо:

 • постійним спальним місцем є диван (часте явище у квартирах-студіях, молодіжному інтер'єрі);
 • спати доводиться на старому пружинному матраці, якому понад п'ять років;
 • терміново потрібен бюджетний виріб для сну, але із гарними ортопедичними параметрами;
 • потрібне додаткове/гостеве спальне місце.

Правила вибору тонкого ортопедичного матраца

Вибираючи тонкий матрац, потрібно враховувати, навіщо купується виріб, які завдання з його допомогою потрібно вирішити, хто і в якому режимі буде ним користуватися. А головними критеріями при покупці є:

Жорсткість

Дитячі матраци та вироби для користувачів з великою вагою мають бути максимально жорсткими. Худим, літнім та вагітним краще використовувати м'які моделі. А за проблемної спини оптимальним рішенням буде виріб середньої жорсткості.

Якість наповнювача

Для вирівнювання поверхні ідеально підійде пінополіуретан, койра забезпечить потрібну жорсткість, а латекс додасть пружності та м'якості.

Висоту/товщину

Для ліжка/дивану потрібен виріб товщиною 2-5 см, а для гостей, які іноді залишаються ночувати, доцільніше купити безпружинний матрац 7-10 см (його можна покласти на підлогу).

Важливо! За розміром топпер повинен відповідати основному спальному місцю, а надійно зафіксувати його допоможуть спеціальні гумки по кутах. Найпрактичнішими ж є моделі в знімних чохлах, які можна прати.

 Перейти в категорію ТОНКІ МАТРАЦИ