Купуємо ортопедичний матрац: як вибрати жорсткість?

Сучасні ортопедичні матраци здатні забезпечити ідеальні умови для здорового та комфортного сну. Але, щоб ефект від використання такого виробу був максимальним, потрібно уважно вивчити технічні характеристики моделі, що сподобалася, і правильно вибрати жорсткість. А як це зробити, читайте нижче.

М'який, середньої жорсткості чи жорсткий?

Усі існуючі ортопедичні матраци за ступенем жорсткості поділяються на:

    • м'які - у цій категорії переважно сендвічі, у яких поєднується від двох до шести наповнювачів, а необхідні властивості виробам гарантують інноваційні піни латексні різної щільності (Natural Memory, Pillowy Top Foam, Air Foam);
    • помірно м'які - як наповнювач в них використовується перфорований латекс, піна з ефектом пам'яті Memory Comfort, анатомічна піна ExtraSoft і Latexform, а кращими показниками комфортності мають моделі з незалежним пружинним блоком Pocket Spring;
    • середньої жорсткості - у цій категорії перше місце займають пружинні вироби з незалежним блоком та системою підтримки Butterfly (підсилює жорсткість країв, створюючи міцний «каркас» та підвищуючи стійкість виробу до навантажень), які доповнюються шарами з піни, що дихає Oxigen Foam, термоволокна і кокоса;
    • помірно жорсткі - тут представлені переважно моделі з посиленим пружинним блоком (320 незалежних пружин на квадратний метр), кокосом та латексованою розумною піною, але зустрічаються і моноблоки із щільної ортопедичної піни OrtoFoam;

  • жорсткі - найжорсткішими є міцні каркасні вироби, в яких функцію підтримки виконує класичний пружинний блок Bonnel (вони здатні витримувати навантаження до 150 кг на одне спальне місце!), також хороший ефект, що підтримує, дають моделі на незалежних пружинах з наповненням з кокосової койри, у якої немає конкурентів щодо створення екстратвердої основи для спального місця.

Важливо! Максимальний комфорт гарантують багатозонні матраци зі пружинами різного ступеня жорсткості. Вони виконані з металевого дроту різного діаметра та по-різному реагують на навантаження, забезпечуючи кожній частині тіла необхідну підтримку, і буквально підлаштовуючись під вагу людини.

Вибираємо жорсткість правильно!

Жорсткість матраца потрібно вибирати з урахуванням віку та ваги користувача.

Діти до 16 років

І малюкам, і підліткам необхідно максимально тверде спальне місце – воно забезпечить необхідну підтримку хребта та допоможе у формуванні здорового м'язового каркасу. Тож для них слід обирати жорсткі матраци з наповнювачем з кокосової койри або щільні бутерброди з верхнім шаром з латексу.

Молоді люди та користувачі до 50 років

Для цієї вікової групи актуальна середня жорсткість. Такі матраци виробляються в широкому асортименті, так що кожен покупець має можливість підібрати для себе ідеальний варіант в рамках наявного бюджету, керуючись власними відчуттями і уподобаннями.

Категорія 50+

З віком фахівці рекомендують уникати занадто жорстких спальних місць і вибирати помірно м'які матраци, які здатні знизити ризик появи міжхребцевих гриж та підтримати нормальний кровообіг під час тривалого відпочинку. Такі моделі м'які і одночасно пружні, виключають ефект гамака і гарантують анатомічно правильне положення тіла.

Худі люди, вага яких не перевищує 60 кг

При малій вазі рекомендуються м'які матраци, що гарантують достатню гнучкість, але без агресивної підтримки. На них зручно спати також вагітним жінкам і людям похилого віку, для яких особливо важливий комфорт.

Люди вагою 60-90 кг

Для користувачів нормальної комплекції з середньою вагою краще помірно жорсткі Вироби. Це найширша категорія товарів, у якій представлені пружинні та безпружинні (моноблоки, сендвічі) моделі, що розширює можливості вибору.

Великі користувачі з масою тіла 90+

Чим більша вага, тим жорсткіше має бути спальне місце, тоді воно не деформується в процесі експлуатації і добре виконуватиме свою функцію. Тому найкращим рішенням для великого користувача буде каркасний виріб з блоком Bonnel або матрац на незалежному блоці з посиленими пружинами та додатковими шарами з кокосової койри. Крім того, при виборі необхідно обов'язково звернути увагу на такий показник, як максимальне навантаження на одне спальне місце.

Важливо! Найбільш функціональними вважаються матраци формату «зима-літо» з різною жорсткістю сторін. Купивши двосторонню модель, можна змінювати жорсткість спального місця залежно від сезону, бажання та стану здоров'я.

У нашому каталозі представлений широкий асортимент матраців із різною жорсткістю для будь-яких категорій користувачів. На всі вироби надається гарантія виробника, а оформити замовлення можна онлайн, замовивши доставку до дверей. Щоб вивчити асортимент, перегляньте товари в каталозі, а підібрати матрац, що підходить за експлуатаційними характеристиками, можна за допомогою фільтра або нашого консультанта.

Каталог Матраци - Ліжка - Подушки