Вибираємо розмір ліжка: основні правила та важливі моменти

Якість сну залежить від зручності та комфорту спального місця. І найважливіший показник тут розмір ліжка: на дуже маленькій неможливо прийняти зручну позу, розслабитися, забезпечити анатомічно правильне положення хребта, а королівське ложе не забезпечить психологічного комфорту. Як вибрати розмір ліжка правильно? І що робити, якщо типові рішення не пасують? Розбираємось у питанні.

Стандартні розміри ліжок

Існує три категорії ліжок, що відрізняються призначенням та габаритними показниками:

  1. Односпальні - призначені для відпочинку однієї дорослої людини/підлітка, демонструють компактність, покращену ергономіку, підходять для невеликих приміщень, випускаються завширшки 80-90 см.
  2. Полуторні – односпальні моделі збільшеної ширини (120-140 см). Оптимальні для великих людей, займають більше місця, ніж односпальні, а за комфортом не поступаються двоспальним.
  3. Двоспальні – розраховані на двох користувачів, здатні забезпечити максимальний комфорт, випускаються завширшки 160-200 сантиметрів.

Важливо! Щоб одразу уКомплектувати спальне місце, одночасно з ліжком потрібно купити матрац. На expert-matras.ua при придбанні матраца можна отримати знижку на меблі 10%, що зробить покупку вигіднішою.

Як розрахувати розміри спального місця?

Для повноцінного відпочинку людина повинна повністю лежати на горизонтальній поверхні, витягнуті ноги, не упираючись головою у спинку. Тому для забезпечення максимального комфорту важливо правильно розрахувати габарити спального місця:

довжину

Щоб отримати оптимальний показник довжини, до зростання користувача додається 20 сантиметрів, а якщо для сну використовується велика/об'ємна/висока подушка, 30.

Важливо! Стандартна довжина ліжка 200 сантиметрів, але деякі моделі можна виготовити завдовжки 190 см, ціна її буде така ж, як і варіант 200 см завдовжки  ліжко із натурального дерева або металу за індивідуальними розмірами.

Ширину

Ширина залежить від комплекції людини, а визначається досвідченим шляхом: потрібно лягти на спину, склавши руки на грудях так, щоб лікті були розведені убік, – вийде комфортний мінімум. За таким же принципом вибирається ширина двоспальної моделі лише з урахуванням потреб обох користувачів.

Правила вибору ліжка

Перед покупкою ліжка треба:

  • визначитися, хто на ній спатиме, - підліткам/дорослим нормальної статури підійде односпальна модель шириною 90 сантиметрів, а парі - двоспальна шириною 160-180 см;
  • оцінити площу, конфігурацію, Комплектацію спальні - для невеликих кімнат оптимальним рішенням будуть меблі шириною 80 (для одного) або 160 (для двох) сантиметрів, а в просторе приміщення легко стане «полуторка» або двоспальне. ;
  • уточнити розмір матраца (він повинен щільно стати в каркас: без деформацій і зайвої рухливості).

Важливо! Найбільш комфортабельними, зручними, ергономічними вважаються ліжка з м'яким узголів'ям та оббитою текстилем царгою, екологічними – дерев'яні, міцними – металеві.

У нашому каталозі представлені меблі для сну всіх стандартних розмірів від провідних виробників. У лінійці ліжок є традиційні дерев'яні, м'які моделі, стильні ліжка з металущо дозволить вибрати варіант на будь-який смак. Швидко знайти відповідний за розміром, дизайном, ціною екземпляр допоможе зручний фільтр, а розширити функціонал виробу – додаткові опції, список яких можна знайти у картках товарів. А отримати консультацію щодо асортименту та уточнити терміни реалізації індивідуального замовлення на виготовлення меблів нестандартного розміру можна за телефоном або через онлайн-чат.

Каталог Матраци - Ліжка - Подушки