Як акупресурний килимок може допомогти вашому сну?

Чи може лежання на килимку із шипами допомогти вам краще спати? Така ідея акупресурного килимка – модного оздоровчого продукту, який виглядає як короткий килимок для йоги, вкритий сотнями крихітних пластикових шпильок. Вони призначені для тиску на стратегічні точки шиї, плечей та спини, щоб викликати ефект акупунктури в комфортних домашніх умовах – без уколів.

Лежачи на чомусь, що знаходиться в одному кроці від ліжка зі цвяхами, може здатися нелогічним способом покращити сон, але деякі люди кажуть, що це їхній квиток до міцного сна. Ось детальніший огляд того, як акупресурні килимки можуть впливати на сон, і як зробити їх частиною вашої постільної рутини.

Як працюють акупресурні килимки

Акупресура – ​​це практика натискання на певні точки на шкірі для лікування блокувань. Стародавня китайська практика заснована на теорії, що ці, або потік енергії, проходить шляхом, пов'язаним з більш ніж 2 000 точок на нашому тілі. Практики традиційної китайської медицини вважають, що потік енергії впливає на наше самопочуття.

"Коли потік ці правильно збалансований, він сприяє здоров'ю. Коли ці розбалансована або її не вистачає, ми можемо страждати від різних захворювань", - пояснює Джеймі Бахарах, ліцензований медичний голкотерапевт. "Саме дисбаланс ці безпосередньо призводить до проблем зі сном або до інших тілесних проблем, які порушують сон як побічний ефект".

Вважається, що стимуляція певних точок на тілі коригує потік енергії і, зрештою, зцілює хвороби. Це можна зробити різними способами, включаючи введення голок у шкіру (акупунктура), фізичний тиск або розтяг на акупресурному килимку.

Що говорять дослідження про акупресурні килимки для сну

Незважаючи на заяви, які можна побачити в Інтернеті, дослідження про користь акупресурних килимків для здоров'я в кращому випадку обмежені. Майже ніщо не доводить, що вони можуть допомогти зі сном.

Невелике рандомізоване контрольоване дослідження, проведене у 2021 році на 44 людях, показало, що акупресурні килимки можуть покращити якість життя та комфорт у людей з болем у попереку, який, як відомо, викликає проблеми зі сном. Воно повторює результати більш раннього дослідження 2012 року, в якому вивчався вплив подушечок для голчастої стимуляції (модний термін для акупресурних килимків) на 82 особи з болями в попереку чи шиї. А дослідження 2011 року за участю 32 осіб показало, що акупресурний килимок допомагає учасникам почуватися розслабленішими, що, у свою чергу, може сприяти кращому сну.

Ці результати звучать обнадійливо, але поки немає переконливих доказів того, що акупресурні килимки мають якісь доведені переваги для здоров'я, не кажучи вже про те, що вони допомагають людям краще спати. Однак це не означає, що вони не можуть допомогти сну.

"Акупресурні килимки можуть жити за межами доказової медицини, але один із ключових компонентів - це досвід пацієнтів, який має певну цінність", - пояснює Том Інджегно, ліцензований акупунктурист у Балтіморі.

Ось приклад: Лінсі Стівенс, редактор відділу подорожей, яка роками користувалася акупресурним килимком, щоб полегшити біль від розладу сполучної тканини та зняти стрес та напругу. Коли під час недавньої вагітності її мучило безсоння, вона почала лягати на свій вірний акупресурний килимок перед сном, щоб перевірити, чи це допоможе.

"Все моє тіло ставало розслабленішим після 15 хвилин лежання на килимку, який я зазвичай клала на подушку на ліжку", - каже вона. "Килимок напевно допомагав мені швидше засинати під час вагітності, а іноді і тоді, коли я прокидалася посеред ночі і потребувала невеликої допомоги, щоб знову заснути. Він також сприяв моєму загальному благополуччю та розслабленню".

Так само деякі люди кажуть, що лежання на акупресурному килимку настільки заспокоює, що вони іноді дрімають на шипах.

"Щойно я долала початкове печіння від килимка, я впадала в стан глибокого розслаблення і багато разів несвідомо засинала", - каже Жакі Дінардо, викладач і блогер. "Використання килимка для релаксації перед сном стало вирішальним фактором для спокійного сну".

Хоча наука ще не пояснила, чому Стівенс, ДіНардо та інші люди стали краще спати після використання акупресурних килимків, деякі експерти кажуть, що ці пристрої можуть працювати за рахунок покращення кровообігу та зняття стресу в організмі.

"Сприяючи здоровому кровообігу, акупресурний килимок може спричинити викид ендорфінів, які сприяють розслабленню та призводять до більш легкого та якісного сну", - каже Бахарач. "Цей ефект також знімає тривогу, стрес та напругу, що також сприяє здоровому сну".

Тим не менш, жодне дослідження не може з упевненістю сказати, чи підійде вам акупресурний килимок. Але оскільки немає доказів того, що ці килимки завдають шкоди, варто поекспериментувати з акупресурним килимком перед сном, якщо у вашому бюджеті є місце для його покупки.

Поради щодо використання акупресурного килимка

Використання акупресурного килимка спочатку може здатися не самим розслаблюючим заняттям - адже ви тиснете вагою свого тіла на купу шипів, але Інджегно рекомендує покласти акупресурний килимок на матрац і прокласти футболку між спиною і шипами, щоб знизити інтенсивність. Потім обережно покладіть спину на килимок, приділяючи увагу тиску область між лопатками.

"Це область номер один, де люди затримують стрес, і стимулювання цієї галузі чудово підходить для регулювання сну", - пояснює він.

Спочатку плануйте використовувати акупресурний килимок щодня протягом 20 хвилин перед сном, каже Бахарач. Протягом кількох тижнів ви можете поступово збільшувати або зменшувати час використання килимка з кроком 5-10 хвилин, щоб побачити, як це впливає на ваш сон, доки ви не знайдете свою "золоту середину".

Ви також можете практикувати інші техніки, що сприяють сну, такі як прослуховування заспокійливої ​​музики, дихальні вправи та медитація, а також використовувати акупресурний килимок, щоб ще більше збільшити свої шанси на нічний відпочинок.

Підсумок по акупресурних килимках для сну

Якщо ви шукаєте докази того, що акупресурний килимок покращить ваш сон, ви, ймовірно, поки не знайдете їх у жодній опублікованій науковій літературі. Але анекдотичні повідомлення звичайних людей говорять про те, що розтягування на шипах може змінити ваш сон на краще. Якщо вам цікаво дізнатися про користь акупресури, можливо варто поекспериментувати з акупресурним килимком, щоб дізнатися, чи допоможе він вам краще спати.