Як правильно виміряти розмір матраца?

Щоб сон був здоровим, а відпочинок максимально комфортним, матрац повинен органічно вписуватися в габарити спального місця, і займати всю призначену для нього нішу в конструкції ліжка. В іншому випадку він буде деформуватися, утворюючи бугри, заломи, нерівності, або постійно зміщуватися, що призведе до зниження якості сну та швидкого зношування виробу. Виробники зазвичай вказують розміри матраца на ярлику, але краще виміряти його самостійно. Розбираємось, як вимірюються ортопедичні матраци, і що потрібно зробити, щоб дізнатися про точний розмір виробу.

Загальноприйнятий стандарт

Стандартні матраци для дорослих користувачів мають такі показники в сантиметрах:

  • довжини - 190; 200;
  • ширини - 80/90 (односпальні), 120 (полуторні), 140/160/180 (двоспальні).

За висотою (товщиною) стандартів немає - все залежить від типу/призначення виробу, використовуваного наповнювача, технології виробництва. Сьогодні у продажу можна знайти моделі всіх стандартних типорозмірів, але багато виробників роблять товари для сну і за індивідуальними мірками.

Важливо! матраци, що згортаються після розпакування можуть не відповідати заявленим виробником розмірам, але це пов'язано з особливостями транспортування. Протягом 1-3 діб вони повністю розправляться, відновлять геометрію та габарити.

Необхідні виміри

Купуючи матрац, варто вивчити надану виробником технічну інформацію про виріб та провести власні вимірювання. Щоб гарантувати їх точність, потрібно покласти виріб на рівну горизонтальну поверхню та використовувати дві невеликі рейки (лінійки). Для вимірювання:

  • висоти потрібно покласти одну рейку на поверхню виробу так, щоб вона виступала за край на 10-15 см, а потім заміряти відстань між нею та поверхнею, на якій лежить матрац;
  • Довжини/ширини дві рейки слід прикласти до паралельних торцевих сторін матраца, розмістивши їх з виступом 10-15 см і не стискаючи краї, а потім заміряти відстань між ними.

Важливо! Допустиме технологічне відхилення довжини/ширини, як тонкого матраца на диван, так класичної моделі, становить +/- 10 мм.

Вибір розміру «під себе»

За розміром матрац повинен відповідати габаритам ліжка, і фізичним параметрам користувача. По довжині виріб повинен перевищувати його зростання на п'ятнадцять сантиметрів, а визначити оптимальну ширину допоможе простий прийом: потрібно лягти на спину і скласти руки на грудях так, щоб долоні були одна на іншій, а лікті розведені в сторони. Заміряємо відстань між ліктями і отримуємо потрібну ширину. Якщо ж йдеться про подружнє ліжко, слід враховувати потреби обох користувачів.

Щоб виміряти ширину та/або довжину матраца:
  • Покладіть матрац на рівну горизонтальну поверхню.
  • По паралельним краям матраца розташуйте і утримуйте 2 плоскі тверді предмети (наприклад, лінійку або рейку) так, щоб вони торкалися боковин матраца і виступали за його краї (як на схемі). Ширина окантовочної стрічки при цьому не береться до уваги.
  • Відстань між цими двома паралельними предметами і буде довжина/ширина матраца.
  • Звертаємо увагу: допустиме технологічне відхилення розміру матраца +/- 1 див.

Каталог Матраци - Ліжка - Подушки