Як спати при нічному болі у плечовому суглобі?

Спроба заснути при болю в плечі може здатися болісним циклом. Через один тільки ниючий біль важко заснути. Коли ви, нарешті, заснете, ваше становище уві сні може посилити біль у плечі за ніч, що призведе до ще більшої скутості та дискомфорту наступного дня.

Майже 70% людей у ​​якийсь момент свого життя відчувають біль у плечі. Найбільш поширеною причиною болю в плечі є тендиніт або бурсит обертальної манжети, коли сухожилля обертальної манжети защемлюються під плечовими кістками, викликаючи запалення або пошкодження.

Крім тендиніту манжети, біль у плечі може бути викликана травмою та цілим рядом інших захворювань. Наприклад, ревматоїдний артрит може викликати набряк плечових суглобів, що призводить до болю та скутості. Аналогічним чином, остеоартрит може призвести до стирання гладкого зовнішнього покриття кісток, внаслідок чого кістки у плечових суглобах труться одна об одну! Біль у плечі може виникнути після лапароскопічної операції, хоча причини цього не зовсім зрозумілі.

До інших причин болю в плечовому суглобі відносяться:

- кісткові шпори
- заморожене плече
- неправильна постава
- надмірне використання прилеглих сухожиль (наприклад, м'язів біцепса)
- Кальтифікований тендиніт
- проблеми з хребтом
- аваскулярний некроз
- синдром грудного виходу

Але незалежно від причини, є способи краще спати за такого дискомфорту. Якщо причиною болю в плечовому суглобі є сон на боці, це може означати, що просто навчитися спати на спині. Якщо біль у плечі викликана іншою поширеною причиною, наприклад, артритом, запаленням сухожиль або травмою, то вправи на розтяжку і зміна способу життя можуть допомогти вам спати міцніше.

Читайте далі про інші стратегії для безболісного сну.

Змінюйте положення, якщо у вас болять плечі під час сну

У ході невеликого дослідження вчені виявили, що 67% пацієнтів спали на хворій, а не на вільній від болю стороні. На щастя, біль у плечі, який виникає після сну або посилюється під час сну, зазвичай можна усунути, змінивши положення уві сні.

Спіть на не травмованій стороні

Ваше становище уві сні може бути як ключем до полегшення болю в плечі, так і активним фактором, що сприяє дискомфорту. Більше половини з нас сплять на боці – становище, яке створює додаткову вагу та тиск на плече.

"Люди зазвичай уникають спати на хворому плечі, так як у більшості ситуацій тиск може посилити біль", - каже д-р Рассел С. Петрі, хірург-ортопед з Інституту ортопедії.

На додаток до того, щоб спати на стороні, не схильні до травми, ви також можете подумати про придбання нової подушки, щоб підтримувати позу для сну.

Люди, що сплять на боці, часто віддають перевагу твердій подушці, досить м'якій, щоб заповнити простір між ліжком і головою, що допомагає підтримувати верхню частину тіла в правильному положенні.

Спіть на спині

А ще краще - прийміть на себе зобов'язання спати в зручнішій для плеча позі; це надійніше рішення, ніж міняти бік, де ви спите. Жан Прадель, ліцензований фізіотерапевт і власник клініки у Флориді, каже, що найкраще становище для сну при болях у плечі - на спині, зі зігнутим ліктем, підкладеним під нього невеликою подушкою або згорнутим рушником, і рукою, закинутою на подушку на животі.

"Це найкраще становище для сну, тому що воно створює найменше навантаження на обертальну манжету та структури, що підтримують", - пояснює він.

Удосконаліть конструкцію вашого ліжка, щоб запобігти біль у плечі під час сну

Якщо щоранку ви прокидаєтеся з болем у плечі, який сильніший, ніж напередодні ввечері, можливо, настав час змінити режим сну. Підніміть своє тіло за допомогою ліжка з регульованою основою

Підніміть своє тіло за допомогою ліжка з регульованою основою

У вас є вільне місце у бюджеті? Подумайте про те, щоб зробити кілька ключових оновлень вашого ліжка, які допоможуть вам краще спати. Петрі радить інвестувати в регульоване ліжко, яке дозволяє спати з піднятою головою, що допомагає знизити навантаження на плечі. Хоча ця модернізація коштує дорого, вона може коштувати, щоб витратитися, якщо у вас хронічний біль у плечах, який заважає вам висипатися.

Вкладіть кошти у подушку для спини

Якщо у вас гострий біль у плечі, який, швидше за все, пройде в найближчі тижні або місяці, вам варто придбати клиноподібну подушку або подушку з м'якою спинкою, які допоможуть вам залишатися у вертикальному положенні під час одужання, каже Прадель.

У міру поліпшення стану можна придбати подушку меншого розміру, щоб ви менше знаходилися у вертикальному положенні, і врешті-решт ви зможете повністю лягти. , а не постійними", - додає він.

Пом'якшіть вашу спальну основу за допомогою матраца-топпера.

Розминайте плечі вранці

Лежачи в одному положенні всю ніч безперервно, ви можете прокинутися з особливо жорсткими і болючими плечима. Якщо включити в ранковий порядок дня легкі вправи на розтяжку, це посилить приплив крові до м'язів та суглобів. Це також може зменшити біль у тілі протягом дня, отже, полегшити нічний сон.

Розтяжка та вправи для плечей також можуть допомогти, якщо у вас погана постава та слабка сила плечей. Рухи, що повторюються при виконанні робочих або повсякденних обов'язків також можуть збільшити ризик виникнення болю в плечі. Сильні м'язи плеча допомагають підтримувати обертальну манжету і можуть знизити ризик виникнення болю в плечі, спричиненого синдромом утиску плеча, симптомами остеоартриту та травмами обертальної манжети.

Шукаєте певні вправи, які допоможуть розслабити плечі? Почніть із цих вправ на розтяжку:

- маятникова розтяжка
- плечові валики
- Розтяжка трицепса
- вичавлювання плеча
- Розтяжка над головою

Також можуть допомогти заняття йогою вранці.

Хоча розтяжка може бути корисною для багатьох людей, деякі рухи можуть бути небезпечні при деяких захворюваннях або травмах, що викликають біль у плечі, наприклад, при повторних вивихах. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, фізіотерапевтом або іншим медичним працівником, перш ніж пробувати вправи для плечей. І якщо рух викликає ще більший біль, припиніть його виконувати.

Вивчіть інші способи полегшити біль у плечі

Якщо зміна положення під час сну, регулювання ліжка та розтяжка не полегшили біль у плечі, спробуйте скористатися такими стратегіями.

- Гаряча та холодна терапія: Прикладайте пакет із льодом до плеча на 15 хвилин кілька разів протягом дня. Перед сном використовуйте грілку, щоб заспокоїти скутість і біль у плечах.
- Акупунктура: Хоча акупунктура вимагає подальшого вивчення, деякі обмежені дослідження показують, що вона може дати короткострокове поліпшення болю та функції плеча.
- Правильна постава: Підтримка правильної постави протягом дня може допомогти зберегти м'язи та сухожилля плеча у правильному положенні. Погана постава може зменшити силу спини та плечей, що негативно позначається на хребті.
- Безрецептурні знеболювальні засоби: Нестероїдні протизапальні препарати, такі як ібупрофен та напроксен, можуть зменшити запалення – і, у свою чергу, полегшити біль. Приймайте ці ліки відповідно до вказівок на упаковці або за вказівкою лікаря.

Пройдіть діагностику та лікування, особливо при хронічному болю у плечовому суглобі

Біль у плечі (і проблеми зі сном, які він може викликати) – це не те, з чим потрібно просто жити. Багато методів лікування можуть допомогти полегшити біль у плечі, залежно від того, що його викликає.

"Біль у плечі - це ознака того, що щось не так. Якщо ви живете з болем у плечі, вам слід якнайшвидше звернутися за професійною медичною допомогою", - каже Прадель.

Безрецептурні та рецептурні препарати можуть зменшити запалення та біль. Лікар також може порекомендувати вам ін'єкції стероїдів для полегшення болю в плечі, особливо якщо ваша травма або стан спричиняють симптоми запалення або набряку. У більшості випадків фізіотерапія може бути корисним способом покращення функції, сили, гнучкості та діапазону руху плеча.

Якщо біль у плечі не знімається ін'єкціями або фізіотерапією, або здається, що він посилюється, лікар може запропонувати операцію з відновлення розірваної тканини або позбавлення рубцевої тканини. Якщо у вас серйозне пошкодження плечового суглоба, кістки або хряща, реконструкція або заміна плечового суглоба може бути варіантом, який варто обговорити з лікарем.

На щастя, для більшості людей з болем у плечі ці процедури не є необхідними. Однак якщо вам все ж таки буде потрібна операція, клин або подушка зі спинкою стануть вам у нагоді відновлення, оскільки вам, можливо, доведеться спати у вертикальному положенні в кріслі, щоб уникнути ризику заснути на плечі.

Зробіть сон частиною загального лікування болю у плечі

Нестача сну може посилити хронічний біль, що, своєю чергою, може призвести до ще більшого порушення сну. Щоб розірвати це замкнене коло, необхідно зустріти обидві проблеми віч-на-віч. Це може означати:

- перейти на регульоване ліжко, яке може підтримувати верхню частину тіла у піднесеному положенні
- підібрати правильні подушки; клиноподібні подушки та подушки для спини - відмінні варіанти для відновлення після травми плеча
- змінити положення уві сні, щоб уникнути тиску на хвору сторону
- робити вранці вправи на розтяжку плеча, щоб позбавитися скутості

Якщо ви не впевнені в тому, що причина болю в плечі, зверніться до фахівця, щоб поставити діагноз. Таким чином, ви зможете підібрати лікування, яке полегшить біль та дозволить спати без болю.