Який матрац потрібен при сколіозі: правила вибору

Порушення постави - поширена проблема, яка зустрічається як у дітей та підлітків, так і у дорослих. А найчастіше із цієї категорії захворювань хребта діагностують сколіоз. Його причиною може стати як генетична схильність, і малорухливий спосіб життя, і навіть нерівномірні фізичні навантаження. Поправити здоров'я, покращити самопочуття, забезпечити профілактику, підвищити якість сну та, відповідно, якість життя, дозволить правильно підібраний матрац. Розбираємось, яка модель підійде при сколіозі, і на що звернути увагу при покупці.

З пружинами чи без?

Головне, що потрібне від матраца для користувача зі сколіозом – гарний ортопедичний ефект. У категорії ортопедичних матраців є моделі двох типів:

  • безпружинні - як наповнювач в них використовуються інноваційні піни з різними властивостями, кокосова койра, ППУ, штучний і натуральний латекс, термоповсть, а сам матрац може бути у вигляді моноблока (виконується з одного матеріалу) або у форматі сендвіча (з комбінованим наповнювачем, покладеним) пошарово);
  • на незалежних пружинах – основою такого виробу є високоякісний пружинний блок, кожна деталь у якому є самостійним елементом та працює окремо від інших.

І той, і інший варіант може підтримувати правильне становище хребта, не створюючи ефект гамака. Але краще, щоб підтримка була точковою, тоді всі частини тіла (голова, шия, стегна, стопи) отримають оптимальну опору, адекватну навантаженню на матрац. І тут поза конкуренцією матраци на незалежних пружинах Pocket Spring з декількома анатомічними зонами. Кожна зона в такому виробі оснащується пружинами різної жорсткості, і вони працюють по-різному.

Важливо! Отримати рекомендації щодо вибору ортопедичного матраца при сколіозі потрібно у лікаря-ортопеда, оскільки характеристики спального місця, в першу чергу, залежать від тяжкості захворювання.

Жорсткість має значення!

У лінійках виробників товарів для сну є безпружинні ортопедичні матраци та моделі з пружинним блоком різної жорсткості. Але важливо пам'ятати, що при сколіозі спати на м'якому не можна. Це означає, що всі м'які та середньо-м'які моделі з пошуку варто відразу виключити, але й дуже жорсткі матраци тут не підійдуть. Оптимальним рішенням, на думку ортопедів, є вироби середньої твердості. Це можуть бути:

Пружинні багатозонні матраци

Вони виробляються за технологією Pocket Spring і доповнюються шарами:

  • латексу – він забезпечує пружність;
  • кокосового волокна - койра відмінно вирівнює поверхню та прийде їй необхідну жорсткість;
  • пінополіуретану - він швидко відновлює форму після навантаження і надає виробу обсягу;
  • термоповсть.

Найбільш функціональними є моделі з п'ятьма або сімома анатомічними зонами (в них використовуються пружини з дроту різної товщини), що гарантують відмінну точкову підтримку. Вони доповнюються системою Butterfly – вона посилює каркас виробу, що сприяє тривалому збереженню початкової геометрії, підвищує ортопедичні властивості матраца та продовжує термін його служби.

Важливо! Ідеальна «Комплектація» пружинного матраца при сколіозі передбачає багатозонний блок Pocket Spring, два шари латексу та один шар кокосової койри. А якщо є надмірна вага або потрібна підвищена жорсткість, варто звернути увагу на моделі без латексу.

Безпружинні матраци

Тут у пріоритеті товари з еластичних та пружних натуральних наповнювачів, які здатні забезпечити анатомічно правильне становище хребта під час сну. Наповнювач повинен працювати як латекс: створювати пружну підтримку, не даючи тілу провалюватися в матрац. А щоб оцінити експлуатаційні характеристики такого товару, його потрібно протестувати в шоурумі.

Важливо! У колекціях багатьох марок є ортопедичні матраци з різною жорсткістю сторін. Купивши такий екземпляр, ви фактично отримаєте два вироби за ціною одного, та зможете змінювати жорсткість спального місця залежно від стану здоров'я.

Отже, підіб'ємо підсумок. Ідеальним рішенням при сколіозі буде багатозонний Pocket Spring середньої або помірної жорсткості, доповнений прошарком з кокосової койри і еластичної піни, що дихає. А альтернативою йому може стати безпружинна модель із аналогічними експлуатаційними характеристиками.

На expert-matras.ua представлений широкий асортимент матраців, серед яких є товари в різних цінових категоріях. Підібрати відповідну за конструкцією, жорсткістю та вартістю модель допоможе зручний фільтр. А якщо вам потрібна професійна консультація щодо асортименту та допомога у виборі матраца, зв'яжіться з нами по телефону або через онлайн-чат.

Каталог Матраци - Ліжка - Подушки