Як часто слід міняти матрац?

Ось кумедний факт про матраци: якщо ви не використовували наматрацник протягом останніх восьми років, то цей матрац, ймовірно, важить вдвічі більше, ніж того дня, коли ви його тільки купили. Чи не дуже веселий факт? Ця додаткова вага викликана тим, що протягом багатьох років у ньому накопичувалася волога, пилові кліщі та інші компоненти, що заважають сну. Мікроби, пліснява та загальний знос є одними з причин, з яких експерти кажуть, що матрац слід змінювати в середньому кожні вісім років, або близько 12 років, якщо ви спите на високоякісному ліжку.

Приймаючи рішення про заміну матраца, ви також повинні враховувати, як ви почуваєтеся, коли прокидаєтеся. Термін служби матраца зазвичай становить від п'яти до восьми років, перш ніж ви почнете говорити: "Цей матрац вже не здається мені таким, яким він був, коли я її купив", - каже Стівен Фергюсон, експерт з питань сну.

І цей комфорт має значення. "Комфорт грає велику роль у тому, як ми спимо і відчуваємо себе вночі, - каже доктор Кріс Вінтер, невролог, експерт зі сну та автор книги "Рішення для сну". Болі, ломота та нічні перепади температури тіла можуть бути ознаками того, що вам потрібен новий матрац, не тільки для хорошого сну, але і для хорошого психічного та фізичного здоров'я.

Не впевнені, що час міняти матрац? Читайте далі про те, які ознаки, на думку експертів, вказують на необхідність зміни матраца, а також корисні поради щодо продовження терміну служби нового матраца.

11 ознак того, що настав час замінити матрац

"Навіть якщо матрац розрахований на конструктивну підтримку протягом 10 років, це не означає, що він буде зручним, тому що ваші потреби, уподобання в комфорті, травми, стан здоров'я та інші фактори можуть згодом стати серйозною проблемою", - каже Фергюсон. Зрештою, потреби вашого тіла теж змінюються з віком, тому матрац, який підходив кілька років тому, може виявитися не ідеальним зараз.

Будь-яка з цих проблем є сигналом до покупки нового матраца":

1. На вашому матраці є горбики, асиметрія та витки, які ви можете відчути. Підтримка - це універсальна вимога до всіх матраців, незалежно від того, чи є у вас болі в спині чи ні. М'який, горбистий матрац не забезпечить підтримку, необхідну вашому тілу.
2. Ви прокидаєтеся від болю або з м'язовою скутістю. Хоча в розмовній мові ми звинувачуємо у всьому те, як ми спали, якщо ми прокидаємося з ломотою та болем, справжньою причиною часто може бути сон на неправильному матраці. "Біль - важливий фактор, коли йдеться про вторинне безсоння (безсоння, викликане зовнішніми факторами)", - додає Вінтер.
3. На матраці є плями чи запах. Плями та запахи можуть бути очевидними ознаками скупчення бактерій, і усвідомлення того, що вони є, також може перешкоджати сну. "У щурів, яких виводили з чистих клітин та поміщали у брудні клітини, спостерігалося більш тривалий час засинання, зменшення тривалості сну, а також збільшення фрагментації сну", - ділиться Вінтер. Ви також можете перевірити, чи немає на вашому матраці цвілі, особливо якщо незахищений матрац протягом багатьох років проливалася вода.
4. Пружини вашого матраца шумлять і скриплять. Шумний матрац – це не тільки ознака того, що пружини послабшали, але й те, що може порушити ваш сон. "Шум уночі негативно впливає на сон", - каже Вінтер. Він фрагментує сон, знижує його безперервність і скорочує загальний час сну. Тиха обстановка сприяє сну.
5. Кути вашого матраца пошарпані або почали ламатися. Зношування відбувається з часом, і коли він стає помітним, це може бути ознакою того, що ваш матрац пора відправляти на пенсію.
6. Ваш матрац більше не допомагає регулювати температуру тіла. Це особливо актуально для жінок у період менопаузи, і це слід пам'ятати, вибираючи новий матрац.
7. У ліжку у вас загострюється алергія. "Алергія часто заважає спати і може погіршити апное уві сні та інші проблеми з диханням", - пояснює Вінтер. Часте прибирання пилососом підлоги та матраца може продовжити термін служби вашого матраца, не допускаючи появи пилових кліщів.
8. Ви відчуваєте кожний рух партнера. Матрац повинен бути досить пружним, щоб витримувати повороти та нахили тіла. "Партнери по ліжку – це велике джерело порушення сну", – каже Вінтер. "Важливо переконатися, що якщо партнери (або домашні тварини) знаходяться з вами у ліжку, ваш матрац не передає вам їхнього руху".
9. Ваш матрац не знімає тиску тіла. Фергюсон каже, що для людей, які сплять на боці, дуже важливий матрац, який знижує тиск, оскільки він забезпечує більшу площу підтримки. Матраци, які не забезпечують зниження тиску, змушують ваше тіло поглинати цей тиск, що може призвести до защемлення нервів та втоми суглобів.
10. Він використовувався як місце гри для ваших дітей та домашніх тварин. В ідеалі матрац повинен використовуватись тільки для сну. Якщо на ньому стрибають, їдять, можливо, його потрібно поміняти на новий.
11. Вид матраца більше не випускається. Якщо ваш матрац продавався як "перевертається", велика ймовірність, що він вже віджив своє, оскільки більшість матраців, вироблених в останні два десятиліття, не призначені для перевертання. Якщо ви вважаєте, що у вашого матраца ще є трохи життя, спробуйте натомість повернути його. Перевертати матрац слід раз на 6 місяців.

5 способів, які зроблять ваш новий матрац довговічним


Після того, як ви знайшли ідеальний матрац, важливо допомогти зберегти його в придатному для сну стані якомога довше. Ознайомтеся з цими порадами експертів, які допоможуть зберегти матрац чистим та підтримуючим кожну ніч.

Інвестуйте в основу для матраца

Наматрацник допоможе запобігти провисанню матраца і продовжити його термін служби.

Пропилососьте там, де збирається пил

Пропилісосьте сам матрац, потім пройдіться пилососом по узголів'ю, килиму, шторам та іншим поверхням, на яких осідає пил. Кожні шість місяців пилососьте матрац з перекриваючими рухами, щоб видалити пил та алергени.

Перевертайте матрац кожні 6 місяців

Нові матраци вже не потрібно перевертати, але їх все одно слід перевертати, особливо якщо ви спите лише на одному боці ліжка. Однак абсолютно нові матраци, на думку Фергюсона, слід перевертати раз на місяць, поки вони не стануть непридатними для рівномірного зносу.

Завжди використовуйте захисні наматрацники

Хороший наматрацник може запобігти попаданню навіть великих плям на матрац, що дуже важливо, тому що якщо матрац намокне, немає ефективного способу гарантувати, що він повністю висохне, щоб уникнути появи цвілі або грибка. Такі чохли служать 1-2 роки та допомагають захистити матрац від рідини, пилових кліщів, плям та іншого. У вас є діти, домашні тварини чи ви любите снідати у ліжку? Значить, наматрацники ще важливіші.

Намагайтеся, щоб домашні тварини та діти не застрибували на ваше ліжко

Це складне питання, але сильна активність може пошкодити структуру матраца.


Заміна матраца повинна розглядатися не як поблажка, а як найважливіший інструмент для кращого догляду за собою та доброго самопочуття. Ви ж не станете бігати в кросівках, які не мають підтримки або набиті камінням? Поставтеся до вибору нового матраца, як до покупки казкового взуття, і шукайте свій ідеальний варіант.

Каталог Матраци - Ліжка - Подушки